fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Čaká nás štrajk! Zamestnanci dopravných podnikov už melú z posledného

MHD
Ilustračné foto / TASR

Zástupcovia zamestnancov dopravných podnikov, ktoré prevádzkujú MHD v mestách Bratislava, Košice a Prešov, vstupujú v utorok (23. 3.) do štrajkovej pohotovosti. Keďže im štát doteraz finančne nepomohol, hrozí rušenie liniek i prepúšťanie, informuje portál eReport.

Prevádzkovatelia MHD chcú štrajkom vyjadriť nesúhlas s tým, že štát doteraz finančne nepomohol ich podnikom s výpadkom príjmov spôsobeným pandémiou nového koronavírusu. Zástupcovia zamestnancov zároveň oznámili, že štrajková pohotovosť sa cestujúcich MHD nedotkne. Má byť však viditeľná, a to napríklad označením na vozidlách.

Prevádzkovatelia MHD v mestách Bratislava, Košice, Prešov a Žilina vo februári upozornili, že situácia vo verejnej doprave je po januári kritická. Bez pomoci od štátu môže prísť k rušeniu liniek a k prepúšťaniu.

Paška varuje: Južné štáty Európy k nám chcú premiestňovať migrantov! Koordinovane zvyšujú tlak

Výpadok tržieb v dôsledku koronakrízy označili za enormný. Zástupcovia zamestnancov dopravných podnikov na Slovensku zároveň začiatkom marca zverejnili vyhlásenie, kde varujú pred štrajkovou pohotovosťou. Štát žiadajú, aby v plnom rozsahu finančne pomohol ich podnikom a kompenzoval výpadok príjmov spôsobený pandémiou.

Ministerstvo dopravy v posledných týždňoch opakovane reagovalo, že nemôže pomôcť dopravným podnikom na Slovensku kompenzovať výpadok ich príjmov. „Ide o dopravné podniky mesta, kde ministerstvo dopravy nemá žiadne akcie/podiel, preto nemá zákonnú možnosť ani vyčlenené finančné prostriedky na priamu pomoc prevádzkovateľom MHD,” uviedol hovorca ministerstva Ivan Rudolf.

Belousovová: „Matovič chce byť vicepremiér pre boj s korupciou? Mafiáni môžu spokojne oddychovať!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info