fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Fínsky bar našiel medzeru v zákone. Svojich zákazníkov zamestnal

bar
Ilustračný obrázok / pixabay

Fínsky Bar Q má dnes stovky zamestnancov. Majiteľ sa totiž rozhodol využiť medzeru v zákone a zamestnal zákazníkov. To im umožňuje jesť a piť v bare ako zamestnancom. Doteraz Fíni nenašli žiaden rozpor so zákonom a pravidlami obmedzení, informuje portál Breitbart.

V meste Imatra na juhu Fínska Bar Q uviedol, že sa zmení na reštauráciu iba pre zamestnancov. Zamestnal 500 zamestnancov. Regionálna štátna administratívna agentúra pre južné Fínsko uviedla, že bude na bar dohliadať, no zatiaľ neporušil žiadne zákony.

Vysoký úradník Markus Leivonen z regionálnej štátnej správy južného Fínska uviedol, že jeho agentúra bola v kontakte s políciou, ale pripustil, „že na základe informácií z médií sa zdá, že je to legálne“.

Správa tiež odhalila, že polícia v južnom Fínsku prijala telefonáty od verejnosti týkajúce sa činnosti v miestnych baroch a reštauráciách. Hlavný inšpektor Jukka Lankinen z polície v juhovýchodnom Fínsku tiež poznamenal, že niektorí majitelia reštaurácií a barov sa už od jari minulého roku navzájom špehovali a informovali o porušeniach lockdownu.

Nám Sputnik položil koalíciu. Nemci s Rusmi vďaka nemu rozbiehajú očkovaciu turistiku

Kým niektoré podniky, ako napríklad Bar Q, hľadajú medzery v zákone o podnikaní, mnoho ďalších majiteľov spoločností v Európe a Severnej Amerike sa proti obmedzeniam blokovania úplne vzbúrilo.

V Taliansku až 50 000 reštaurácií otvorilo svoje brány v januári na protest proti uzavretiu. Začiatkom toho istého mesiaca došlo v poľskom meste Zakopané k podobnej vzbure, v rámci ktorej sa stovky podnikateľov vyhrážali, že znovu otvoria napriek obmedzeniam vlády.

Čo robia Briti v očkovaní inak? Johnson hovorí o fantastickom úspechu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info