fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Biden ako nemohúci starček

Americký prezident Joe Biden zakopol na schodoch lietadla Air Force One na Andrewsovej vojenskej základni v piatok 19. marca 2021. / TASR/AP

Biden opäť v centre pozornosti: Pri vstupe na palubu Air Force One sa trikrát potkol. „Fúkal silný vietor,“ znie z Bieleho domu

Americký prezident Joe Biden sa v piatok pri vstupe na palubu lietadla Air Force One trikrát potkol. Zakopnutie viedlo nielen k výsmechu, ale aj súcitu nad okamihom, ktorý zachytili aj kamery. Správu priniesla spravodajská stanica RT.com

V piatok prezident Biden vystupoval po schodoch pričom sa mu podarilo trikrát spadnúť. V jednom okamihu spadol na koleno a stále sa držal zábradlia.

Riaditeľka oddelenia Bieleho domu pre komunikáciu Kate Bedingfieldová k tomu uviedla, že nešlo o nič iné ako prešľap. Biden je podľa jej slov v poriadku a jeho podknutia si nevyžadovali vyšetrenie zo strany lekárskeho tímu, ktorý s ním cestuje.

Putin reaguje na Bidenovu urážku: „Ak ma nazýva zabijakom, tak sa len pozerá do zrkadla“

Ďalšia predstaviteľka Bieleho domov Karine Jean-Pierre po celom incidente poznamenala, že dôvodom padnutia amerického prezidenta bol silný vietor.

„Fúkal silný vietor. Ja sama som skoro spadla, keď som šla po schodíkoch. On (Joe Biden, pozn. red.) sa má výborne,“ poskytla svoje vysvetlenie zamestnankyňa tlačového oddelenia Bieleho domu.

Tento nešťastný okamih poskytol kritikom Bidena opäť dôvod reagovať, keďže už pravidelne poukazujú na jeho vysoký vek – 78 rokov – a viaceré verbálne prešľapy vo verejných prejavoch.

Niektorí Bidena prirovnali k už zosnulému Geraldovi Fordovi, ktorému sa kvôli zakopnutiu v roku 1975, pravidelne vysmieval najznámejší komik Chevy Chase v relácií „Saturday Night Live“.

Video Bidena má už viac ako 3 milióny zhliadnutí.

Kto vrtí Bidenom? (Irina Alksnis)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info