HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bidenove vyhlásenie, že Putin je „vrah“, je skutočne neprijateľné, tvrdí Erdogan

Ilustračný obrázok/TASR

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan skritizoval americkú hlavu štátu Joea Bidena za to, že označil ruského vodcu Vladimira Putina za „vraha“. Uviedol, že takéto vyhlásenia o hlave štátu „sa nehodí k prezidentovi“, informuje portál RT.

Erdoganove vyhlásenie prichádza aj napriek štatútu Turecka ako člena NATO. Zdá sa, že Ankara sa stavia na stranu Moskvy.

„Bidenove vyhlásenia o pánovi Putinovi nie sú vhodné pre prezidenta. A prezident, ktorý používa takéto poznámky proti prezidentovi krajiny, ako je Rusko, je skutočne neprijateľný,“ uviedol Erdogan.

„Podľa môjho názoru pán Putin urobil veľmi správny krok, keď mu tak múdro a elegantne odpovedal,“ dodal turecký prezident.

Sýrsky minister tvrdí, že USA ako piráti drancujú väčšinu ropných zásob na severovýchode krajiny

V stredu Biden pre ABC News uviedol, že Moskva „zaplatí“ za údajné zasahovanie do amerických volieb v roku 2020 v prospech jeho protikandidáta Donalda Trumpa.

Na otázku bývalého riaditeľa komunikačného odboru Bieleho domu Georga Stephanopoulosa, či je ruský vodca „zabijak“, americký prezident odpovedal áno.

V reakcii o deň neskôr Putin zaželal Bidenovi „veľa zdravia“ a citoval frázu z detstva.

„Keď som bol dieťa a hádali sme sa medzi sebou na ihrisku, hovorili sme: Čokoľvek hovoríte o ostatných, je to v skutočnosti to, čo ste sami,“ uviedol.

Neskôr toho dňa Putin navrhol diskusiu s americkým prezidentom v priamom prenose, v ktorej by sa riešil boj proti pandémii Covid-19, riešenie regionálnych konfliktov a otázky strategickej stability.

USA trvajú na tom, že Lukašenko musí prijať „dialóg“ s Cichanovskou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info