HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ľuboš Blaha: „Na čele Slovenska nestoja štátnici, ale sedláci. Matovič, Sulík, Kollár, Remišová…“

Ľuboš Blaha. FOTO TASR - Martin Baumann

„Keď urazíte hlavu iného štátu, urážate tým celý národ. A vy to v tej chvíli nehovoríte ako nejaký Limonádový Joe, ale ako prezident – to má váhu. Označiť partnera za „zabijáka“ je proste kolosálna sedlačina,“ komentuje výrok amerického prezidenta známy ľavičiar. Slovenskí politici podľa neho nemajú o nič vyššiu úroveň. 

Polícia zastavila trestné stíhanie pre diplomovú prácu Borisa Kollára

Poslanec Ľuboš Blaha reaguje na nedávne vyhlásenie amerického prezidenta Joea Bidena. Ten označil Vladimíra Putina za vraha a zabijaka. ,,V zahraničnej politike si môžete o inom politikovi myslieť čokoľvek, ale elementárnu úctu musíte vždy dodržať, pretože keď urazíte hlavu iného štátu, urážate tým celý národ. A vy to v tej chvíli nehovoríte ako nejaký Limonádový Joe, ale ako prezident – to má váhu. Označiť partnera za zabijaka, je proste kolosálna sedlačina,“ napísal Blaha.

Putin reagoval podľa Blahu ako skutočný štátnik. „Odkázal Bidenovi, že mu želá veľa zdravia a umravnil ho ako otec, ktorý vychováva svojho drzého loptoša. Bez ponižovania, bez urážania – s úctou a noblesou. Takto má vyzerať štátnik. Klobúk dolu,“ hodnotí Blaha.

V slovenskej politike vidíme rozdiel medzi štátnikmi a „sedlákmi“ každý boží deň.

Rovnaké povýšenecké a arogantné správanie, prekvitá aj na našej, domácej politickej scéne. Ako Blaha ďalej píše „v slovenskej politike vidíme rozdiel medzi štátnikmi a sedlákmi každý boží deň. Matovič so Sulíkom si v médiách nadávajú do „idiotov“. Kollár so Šeligom na seba brízgajú priamo v parlamente. A najnovšie Remišová s Kolíkovou cez médiá zhadzujú jedna druhú. Remišová na Kolíkovú vyťahuje, že „kolaborovala“ so Smerom a tá na oplátku ešte chváli Ficovu vládu – apage Satanas – za prijaté zmeny v justícii. To je pre priemerného slniečkara najväčšia heréza a rovno by ju mali upáliť.“

Hrozí vojna! Senilný ded Biden sa zbláznil a urazil ruský národ, tvrdí Blaha

Podľa smeráka je tých príkladov milión. „Štátnici majú reprezentovať národ a chrániť ho. Nemôže sa stať, že nadávajú ľuďom za svoje chyby. Nemôže sa stať, že v čase pandémie vrieskajú po vedcoch či starostoch. A už vôbec sa nemôže stať, aby ľudí označovali za opice a múdrosráčov,“ napísal známy ľavičiar. Kto je dnes tým skutočným štátnikom, je podľa poslanca Blahu evidentné. „Keď sa pozerám do sveta, vidím štátnikov – a teraz neriešim, či sú ľavičiari alebo pravičiari. Štátnikom je Vladimír Putin – čo opäť potvrdil. Štátnikom je čínsky prezident Si Ťin-pching – má autoritu a zjednocuje národ. Štátnikom je Miloš Zeman či Sebastian Kurz. A opakujem – nejde o to, či nevyhnutne súhlasíte s ich politikou. Ide o to, či sa vedia správať ako múdri a rozvážni lídri, alebo sa len predvádzajú, ako násťroční pubertiaci,“ komentuje Blaha.

„Na čele Slovenska žiaľ nestoja štátnici, ale sedláci. Matovič, Sulík, Kollár, Remišová – ani jeden z nich nedorástol na svoju funkciu. Sú intelektuálne neduživí, morálne degenerovaní a a mentálne vyprázdnení. Sťahujú dole celé Slovensko,“ uzatvára svoj príspevok Ľuboš Blaha.

Sulík pripúšťa trojkoalíciu bez SaS,Matovič mal spomínať predčasné voľby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info