fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zo záchrany nočná mora. Sanitka v Košiciach zmietla dvoch mužov vystupujúcich z auta

Účastníkom nehody v Košiciach bola aj sanitka / zdroj: PZ
V Košiciach sa stala nezvyčajná nehoda. Sanitka so zapnutými majákmi nezvládla manéver a cestou za pacientom zmietla dvoch ľudí, informuje portál cas.sk

Rutinný zásah záchranárov sa zmenil na nočnú moru. Pri predbiehaní seatu jeho šofér vybočil a vodič chýbali milimetre, aby šmyk vyrovnal.

Sanitka vzápätí narazila do zaparkovaných áut práve v momente, keď z vozidla vystupovali dvaja ľudia. Miera poškodenia naznačuje, že išlo o silný náraz a mali poriadne šťastie, že prežili. Jeden z nich utrpel vážne zranenia a skončil v nemocnici.

Štyridsiatnika museli transportovať do nemocnice vo vážnom stave. „Pacient utrpel viacpočetné vážne poranenia a musel byť urgentne hospitalizovaný na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ povedala Ladislava Šustová z komunikačného oddelenia UNLP.

Komu by pomohli a komu uškodili predčasné voľby? Matovič, Remišová ani Kollár by si už neškrtli

Hovorca Záchrannej služby Košice Viktor Wurm pre Nový Čas prezradil, že posádka sanitného vozidla, ktorá smerovala k pacientovi v bezvedomí, pri nehode zranenia neutrpela. No ďalej sa nevyjadroval. „V snahe objektívne a dôkladne prešetriť celú udalosť sa k okolnostiam nehody v tomto štádiu nebudeme bližšie vyjadrovať.“

Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová potvrdila, že dychová skúška bola u oboch vodičov negatívna. „Okolnosti nehody a miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uzavrela Ivanová.

„Matovičova Pavlínka sa nabalila a ostatní investori odišli s holým zadkom,“ odhalil Čarnogurský ml.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info