fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Fico s Bielikom boli v televízii ako dvaja nováčikovia na nudapláži

Robert Fico si po Bielikovej "ponuke" vyzlieka respirátor - zdroj (@TA3.com)

 „Ak sa dvaja dohodneme, že si dáme tie rúška dole, tak môžeme,“ navrhol moderátor TA3 Bielik expremiérovi Ficovi. Presne tak, ako keď chalan berie svoju milú prvý raz na nudu a je celý zvedavý.

V čase, keď začína byť na Slovensku povinné nosenie FFP2 respirátorov vo všetkých interiéroch, sa udiala nevídaná vec. Počas živého vysielania moderátor televízie TA3 Peter Bielik navrhol bývalému premiérovi Robertovi Ficovi, že si respirátory dajú dole a budú debatovať len tak – „naostro“. Všimli si to mnohí, my citujeme portál ereport.sk.

Na väzbu Moniky Jankovskej nie sú absolútne žiadne dôvody, tvrdí Fico

Fico prišiel bez plexiskla

Hrkútnie oboch aktérov v úvode relácie sa v podstate začala povzdychom Roberta Fica.  „Pán redaktor, škoda, že nemám to svoje svetoznáme plexisklo. Lebo by ste sa mali možnosť presvedčiť, že sa veľmi usmievam na tom, čo bolo pred chvíľou povedané,“ reagoval Fico na Bielikov úvod do relácie. Bielik to zrejme zobral ako výzvu. „Ak sa dvaja dohodneme, že si dáme tie rúška dole, tak môžeme,“ navrhol moderátor. „Môžeme? Ja budem veľmi rád,“ potešil sa Fico. „Nuda“ v štúdiu pokračovala až do konca rozhovoru.

Bielik dostal poza uši

Netrvalo dlho a túto trúfalosť poriadne podľa ereport.sk moderátorovi „osladila“ poslankyňa Za ľudí Andrea Letanovská. Lekárka totiž vystúpila v štúdiu po Ficovi. „My si rúška necháme?“ opýtal sa Bielik. „Áno, a som veľmi vďačná, že ste si respirátor nasadili. Veľmi to oceňujem. Vaša televízia má veľkú sledovanosť a je veľmi dobre využiť každú príležitosť, aby ste išli príkladom všetkým. Pretože je veľmi zhubné myslieť si, že s dôležitosťou politika klesá riziko prenosu infekcie,“ začala svoj príhovor Letanovská.

Frivolnosť a trest

Mierne zaskočený moderátor sa zmohol iba na pár slov: „Nebolo to o dôležitosti politika, bola to moja ľudská reakcia. Beriem, ak som urobil chybu, budem si za to niesť zodpovednosť,“ odpovedal Bielik.

Povinnosť nosiť respirátor FFP2 v interiéroch platí na Slovensku od pondelka 15. marca.

 

Čaputová reaguje na americkú veľvyslankyňu v záhrade, Fico reaguje na Čaputovú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info