HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zuckerberg je príliš mocný a Facebook treba zničiť, tvrdí pracovník Facebooku

Mark Zuckerberg prichádza na stretnutie s francúzskym prezidentom Emmnuelom Macronom 10. mája 2019 v Elyzejskom paláci v Paríži / TASR / AP

Benny Thomas, vedúci globálneho plánovania spoločnosti Facebook, prezradil portálu Project Veritas, že táto firma je silná ako štát. Je potrebné ju zničiť, tvrdí. Dodal, že „žiadny kráľ v histórii“ nebol tak mocný ako Mark Zuckerberg, informuje portál  RT.

„Žiadny kráľ v dejinách sveta nebol vládcom dvoch miliárd ľudí, ale Mark Zuckerberg ním je,“ povedal Thomas portálu Project Veritas v rozhovore, ktorý v pondelok zverejnil zakladateľ spoločnosti James O’Keefe. Thomas tvrdil, že Facebook „vo svete spôsobuje veľké škody“. Spomenul pritom zásahy generálneho riaditeľa Facebooku Marka Zuckerberga do oblasti zdravotnej starostlivosti a dokonca aj úpravy génov.

„Vláda musí zakročiť a zničiť spoločnosti Google a Facebook,“ uviedol a dodal, že by to bolo „lepšou vecou pre svet“.

Thomas nie je prvou osobou, ktorá požaduje väčšiu vládnu reguláciu technologických gigantov v Silicon Valley. Republikáni tieto spoločnosti dlhodobo obviňujú z diskriminácie konzervatívcov. Bývalý americký prezident Donald Trump opakovane požadoval, aby Kongres zrušil oddiel 230 zákona o komunikáciách, ktorý dáva sociálnym sieťam imunitu voči žalovaniu za obsah zverejňovaný na ich stránkach a umožňuje im rozhodnúť, aký obsah na nich môže byť umiestňovaný.

Thomas tiež uviedol, že zhromaždením toľkých údajov o používateľoch ich Facebook môže ľahko ovplyvňovať. Thomas ďalej prezradil, že dokáže identifikovať „rasistických ľudí“ na základe ich údajov. Zuckeberg na rokovaní Kongresu v roku 2018 uviedol, že si nie je istý, koľko dátových bodov zhromažďuje Facebook na svojich používateľoch.

Rusko a Bielorusko majú bratské puto, tvrdí Kremeľ

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info