fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič nie je osobnostne spôsobilý na funkciu premiéra, tvrdí Juraj Čurný

Juraj Čurný / SFZ

Bývalý moderátor a hudobný expert Juraj Čurný sa na sociálnej sieti vyjadril, že Igor Matovič nie je osobne spôsobilý na funkciu premiéra. A nikdy ani nebude. Už teraz, po roku vládnutia, mu nedôveruje rekordných 79,3% občanov. Aké kroky navrhuje, ak chce koalícia vládnuť ďalej?

Čurný zdôrazňuje,  že Matovičov nápad o dočasnom stiahnutí sa z postu predsedu vlády je jedným z tých, ktoré v jeho prípade už poznáme. Neštandardný, patrične bombastický, pričom nerieši podstatu problému, ale iba jeho osobu ako iniciátora “geniálnej myšlienky“.

Čurný pripomína aj nápady Igora Matoviča z nedávanej minulosti, ako boli:

  • vypracovanie programového vyhlásenia vlády na základe internetovej ankety,
  • hmotnú zodpovednosť politikov (pričom on sám sa prezieravo zbavil svojho majetku prepísaním na manželku),
  • dotáciu 10 miliónov eur na vydávanie štátnych novín
  • úžasná atómová zbraň v podobe celoštátneho testovania

Matovič podľa neho doteraz nepochopil, že už nie je opozičným politikom a že jeho úlohou je šéfovať vláde. A už to zrejme ani nepochopí.

OĽaNO sa bojí predčasných volieb, radšej sa ospravedlňujú za vzniknutú krízu

„Ak to nedokázal doteraz, už sa to nenaučí (základné osobnostné nastavenie chlapa okolo 50-ky je už v zásade definitívne nastavené – poznám z vlastnej skúsenosti). Výsledkom je nedôvera na úrovni 79,3% – suverénne najvyššia u všetkých členov vlády,“ uviedol Čurný.

Z každej strany musí niekto odísť

Ak nie sú koaliční partneri politicky nepríčetní a chcú zmysluplne pokračovať vo vládnutí, nesmie mať ani jedna zo strán po skončení tejto vládnej krízy pocit politického víťazstva. Ich úlohu by teraz podľa Čurného malo byť trvanie na:

  • Odchode Matoviča z postu premiéra. Od tejto podmienky je potrebné sa odraziť.“
  • Odstúpení Richarda Sulíka, ktorý sa sám vyjadril, že nemá problém v záujme pokračovania vlády odísť spolu s Igorom Matovičom
  • Odstúpení Veroniky Remišovej, už len z dôvodu, aby nemala pocit politického víťazstva napriek jej nízkym preferenciám vo vláde. Zároveň bude mať šancu dokázať, že jej na dobre krajiny záleží
  • Odchode Štefana Holého, ktorý svoj diel zodpovednosti musí niesť za štvrtú stranu a Holý je suverénne najmenej dôveryhodný člen vlády, má na konte najviac prejavov papalášizmu a zároveň najmenší prínos pre „protikorupčnú vládnu legislatívu.“

Týmito menami by sa podľa Čurného výmena vôbec nemusela skončiť. Kandidátov by naisto bolo dostatok, ale v prvom rade je potrebné dosiahnuť aspoň výmenu štyroch vyššie spomenutých.

„Sám som zvedavý aký v skutočnosti je pud sebazáchovy súčasnej vládnej koalície,“ dodal Juraj Čurný na záver.

Mesík: „Všetko záleží od architekta slovenského národného masakru, hlavného plagiátora Matoviča“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info