fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ďalšie úmrtie mladej ženy po vakcíne! 39-ročná Američanka zomrela 4 dni po podaní 2. dávky vakcíny

Kassidi Kurill, Zdroj: NY Post

Správa zaplavila všetky americké médiá. Tentokrát ide o úmrtie po vakcíne od spoločnosti Moderna. Matka malej dcéry zomrela bez akejkoľvek zjavnej príčiny 4 dni po podaní druhej dávky vakcíny proti Covid-19. Súdny lekár Utahu zatiaľ vidí súvis medzi očkovaním a úmrtím. Správu prinášajú FoxNews.

Prvá smrť po očkovaní na Slovensku! Zomrela mladá stredoškolská učiteľka

Jedna z milióna?

Kassidi Kurill dostala druhú dávku vakcíny Moderna COVID-19 v pondelok 1. februára. V priebehu nasledujúcich dní ochorela a jej stav sa zhoršoval. V piatok bola Kurill mŕtva. Rodina 39-ročnej ženy a matky v Utahu verí, že jej smrť má priamy súvis s vakcínou. Experti varujú verejnosť, aby nerobila závery, kým nebudú preskúmané všetky fakty.

Otec zosnulej Alfred Hawley pre agentúru Fox News Wednesday uviedol, že jeho dcéra bola na prvý pohľad absolútne zdravá a „nemala žiadne známe ohrozujúce stavy“. Napriek tragickej smrti dcéry má Hawley, ktorý má 69 rokov a cukrovku, stále záujem sa očkovať. Tvrdí, že tragická smrť jeho dcéry bola jedna z milióna. „Zdá sa, že bola jednou z tých, ktorá mala po očkovaní hroznú a nečakanú reakciu,“ povedal Hawley.

Žiaden priamy súvis?

Dr. Erik Christensen, hlavný súdny lekár Ministerstva zdravotníctva Utahu, uviedol, že súvis medzi druhou dávkou vakcíny a smrťou ženy je zatiaľ iba dočasný. „V tejto chvíli nemáme žiadne dôkazy o tom, že by existovali súvislosti medzi vakcínami a úmrtiami,“ uviedol. „Nič to nenaznačuje.“

Taraba: Mŕtva učiteľka Antónia je hrdinka a obeť. Jej rodina však nemá ani koho žalovať

Christensen ďalej uviedol, že vedľajšie účinky vakcíny sa dajú očakávať vždy. Ako jednotlivec reaguje na vakcínu, bude podľa neho nakoniec vždy závisieť od biologických faktorov. „Bolesť v ruke, príznaky podobné horúčke súvisiace s imunitnou odpoveďou na to, čo sa telu dostalo; takéto veci sa vždy stávajú,“ povedal.

Úrady prípad zľahčujú

Od štvrtka 11. marca 2021 bolo v Utahu čiastočne zaočkovaných viac ako pol milióna ľudí. Takmer 340 000 už bolo zaočkovaných oboma dávkami. Populácia Utahu je zhruba 3,3 milióna ľudí. V databáze hlásení vedľajších účinkov VAERS majú zatiaľ hlásené štyri úmrtia obyvateľov Utahu. Aj jedno ďalšie z týchto štyroch sa zhoduje s vekovým opisom K. Kurillovej.

Úrady Utahu majú evidentnú snahu spochybniť súvis očkovania so smrťou. Tvrdia, že „neexistujú dôkazy o tom, že by vakcíny COVID-19 spôsobili akékoľvek úmrtia v Utahu. Hlásenia o nežiaducich reakciách a úmrtí po očkovaní ešte nemusia znamenať, že vakcína spôsobila reakciu alebo smrť. Úmrtia sú predmetom vedeckých štúdií.“

Rovnako aj hlavný súdny lekár Utahu súvislosť bagatelizuje. Tvrdí, že prípady, keď nastáva smrť po očkovaní, stoja za preskúmanie, ale kým nebudeme vedieť všetky výsledky, sú to podľa neho iba špekulácie.

Momentálne sa čaká na pitevnú správu K. Kurillovej. Podľa zákona bude vydaná priamo jej rodine a tá rozhodne, či ju zverejnení.

Slovenský mainstream bojuje proti pravde o vakcínach. Reportáž o učiteľke, ktorá zomrela, vraj bola nezodpovedná

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info