HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Po vražde Londýnčanky zvažujú Briti zákaz vychádzania pre všetkých mužov

Na snímke britská policajná hliadka na koňoch FOTO TASR/AP

Po únose a vražde Londýnčanky Sarah Everardovej si Spojené kráľovstvo uvedomilo veľký problém. Dievčatá a ženy vo Veľkej Británii nie sú v bezpečí. Zákonodarci dokonca zvažujú zavedenie zákazu vychádzania pre všetkých mužov od šiestej večer, informuje portál Breitbart.

Ulice nielen Londýna, ale všetkých britských miest už nie sú bezpečné. Predovšetkým pre ženy a dievčatá. No politikom otvorili oči až medializovaný únos a vražda mladej Londýnčanky Sarah Everardovej.

Kompetentní sa desia aj hrozivej štatistiky, podľa ktorej v Británii je každý tretí deň zabitá nejaká žena mužom.

Mark Drakeford – ktorý ako prvý minister vo Walese šéfuje regionálnej vláde, čo je zhruba ekvivalentné štátnej vláde v USA – uviedol, že zvažujú zavedenie zákazu vychádzania pre všetkých mužov od 18.00 h.  Hoci tento zákaz vychádzania nie je prioritou, môže byť podľa Drakeforda „dočasným opatrním“ v „kríze“.

Bill Gates nás chce naučiť na syntetickú hovädzinu – vraj tak spasíme svet

Na otázku, či naozaj zavedie zákaz vychádzania pre polovicu populácie, ak by boli ženy v oblasti napadnuté alebo sa cítili ohrozené, však odpovedal Drakeford trochu vyhýbavo: „Toto opatrenie síce nie je na vrchole zoznamu, no zvažujeme ho.“ No dodal, že je smutné keď je potrebná diskusia na najvyššej úrovni o bezpečnosti žien.

Jenny Jonesová, barónka z Moulsecoombu, vo štvrtok v Snemovni lordov povedala: „V týždni, keď bola Sarah Everardová unesená a zabitá tvrdím, že som za akýkoľvek návrh zákona, ktorý by umožnil vytvorenie zákazu vychádzania pre mužov po 18:00. Mám pocit, že by to urobilo krajinu pre ženy oveľa bezpečnejšou a znížila by sa diskriminácia všetkého druhu.“

Maďarsko sa stalo európskym lídrom v očkovaní, nové infekcie a úmrtia však pribúdajú rekordným tempom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info