fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Farkašovský: Polícia sa utrhla spod kontroly. Mantra o voľných rukách je iba politický marketing

Karol Farkašovský - snímka TA SR

Politický slogan – „polícia ma voľné“ ruky znie dobre. Kto však vlastne políciu kontroluje? Pýta sa bývalý poslanec a publicista Karol Farkašovský.

„Polícia kontroluje občanov, kto kontroluje políciu?“ Jednoduchá, no závažná otázka svieti zo statusu Karola Farkašovského na sociálnej sieti.

Reprofoto FB (@Karol Farkašovský)

„Obľúbenou frázou koaličných politikov je, že polícia má pri postihovaní zločinu absolútne voľné ruky. Samo o sebe to znie veľmi pekne aj demokraticky,“ píše autor statusu.

Zásahy bez kontroly

„Stále častejšie však vidíme zásahy polície, ktoré sú kdesi za hranicou pravidiel právneho štátu. Napadla mi otázka – znamenajú rozviazané ruky pre políciu právo zasahovať akokoľvek a kdekoľvek iba na základe tvrdení vypočítavých kajúcnikov?“

Polícia k videu: Zadržaný muž boli voči hliadke arogantný a nechcel spolupracovať

Kto bude rátať chyby polície?

Karol Farkašovský nespochybniteľne tvrdí a pýta sa: „Som za vyšetrenie a potrestanie každého zločinu. Ale kontroluje niekto aj políciu – s jej rozviazanými a voľnými rukami? Nikoho neobviňujem, ale aj policajti sú iba ľudia a ľudia robia chyby.“

Kto dáva echo mainstreamu?

„Ako je možné, že pri policajných zásahoch sú takmer vždy televízne kamery a médiá? Že by sa nám Slovensko menilo na Hollywood a štát, v ktorom je polícia pustená z reťaze a požíva absolútne právomoci? Nie je to zase opačný extrém? Tak to má byť v právnom štáte? To zrejme nikoho netrápi. Najdôležitejší je politický marketing o voľných rukách.“ Píše vo svojom krátkom, no závažnom statuse Karol Farkašovský.

 

Polícia sa chcela pochváliť, ako má legislatívu v malíčku. Je z toho fiasko, post si totiž prečítal Harabin

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info