HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dom sociálnych služieb Stropkov: Po prvej dávke očkovania zomrelo 13 zo 69 klientov!

Dôchodkyňu bez testu neošetrili. Ilustračné foto: TASR/AP

V špecializovanom dome sociálnych služieb zomrelo 13 zo 69 klientov na Covid-19. Všetci podľahli ochoreniu po podaní prvej dávky očkovacej látky, informuje Korzár.

Stropkovské zariadenie malo 69 klientov. Z toho 66 sa nakazilo ochorením Covid-19. Trinásti z nich zomreli napriek tomu alebo vďaka tomu, že prijali prvú dávku očkovacej vakcíny.

V polovici februára sa na základe PCR testovania potvrdil koronavírus u klientov a zamestnancov. Ako informovala TV Markíza, covid odhalili najprv u 24 klientov. Po ďalšom testovaní zistili, že nakazených bolo až 66 zo 69 obyvateľov zariadenia.

„Koronavírus bol potvrdený u väčšiny pacientov, a to aj napriek tomu, že všetci boli očkovaní prvou dávkou vakcíny,“ informoval hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Tri poschodia zariadenia vrátane zdravotníckeho personálu boli pod dohľadom epidemiológov karantenizované. Covid-19 sa však stal pre rizikovú skupinu s vážnymi diagnózami osudným.

„Keďže hovoríme o extrémne zraniteľnej skupine pacientov starších ako 79 rokov, u väčšiny ktorých je navyše sprievodnou diagnózou Alzheimerova choroba, viacerí museli byť nakoniec hospitalizovaní vo svidníckej nemocnici. Žiaľ, 13 pacienti z celkového počtu 66 nakazených kombinácii primárnej diagnózy a koronavírusu podľahlo,“ informoval Kráľ.

 

Ľudia zúfalo zháňajú Ivermektín aj u veterinárov. Jedia pastu pre kone, pijú olej pre vtákov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info