Šokujúce slová starostu Becíka a krutá otázka na premiéra: „Čo ste vy za človeka?“ (VIDEO)
05 | 03 | 2021 I Jozef Uhlárik

Starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík pred niekoľkými dňami avizoval, že pre svojich obyvateľov kúpil Ivermectin. Teraz sa na sociálnej sieti pochváli, že liek na liečbu skutočne pomáha.


Starosta dediny na južnom Slovensku a syn bývalé ministra pôdohospodárstva Branislav Becík je akčný muž. Nebojí sa postaviť vláde, ak tým pomôže svojim ľuďom. Spravil tak aj v prípade lieku Ivermectin, ktorý si vo videu veľmi pochvaľuje. Podľa neho skutočne zachraňuje ľudské životy. Zároveň sa v ňom veľmi kriticky vyjadruje na adresu premiéra a jeho neochotu dovoliť zachraňovať ľudské životy týmto liekom.
Becík: Ivermectin zachraňuje životy!

„Ivermectin skutočne pomáha, mám na to dôkaz, že včasná liečba ivermektínom skutočne zachraňuje ľudské životy. Dnes je už nad slnko jasnejšie, že tisíce ľudí na Slovensku nemuseli zomrieť. A vláda Igora Matoviča o tom vie! No nedovolila to! Svoje zlyhanie - čo sa liečenia týka, ako aj zbabrané testovanie dnes zakrýva teátrom okolo vakcín,“ uvádza Becík.

Podľa neho keď raz pravda vypláva na povrch, spravodliví sudcovia nebudú prihliadať na nejaký papier s trebárs aj histriónskou poruchou osobnosti! „Mám dôvod na úsmev, pretože Ivermectin fakt funguje. Mali sme pacientov s pretrvávajúcimi vysokými horúčkami, mali sme pacientov, ktorí boli úplne nevládni a doktorka im musela doslova vložiť liek do hrdla. A do dvoch dní sami volali, že sa cítia lepšie. Do 48 hodín dali o sebe vedieť, že sú v poriadku. Úprimne ďakujem obvodnej lekárke Molnárovej, ktorá ochotne navštívila všetkých chorých a sama im ochotne lieky podávala,“ hovorí Becík.

„Na vlastné oči vidím, ako tento liek úžasne zaberá a v našej obci z bleskového nasadenia so 100-percentnou spoľahlivosťou. Týmto krokom nám išlo iba o jediné, zachrániť našich obyvateľov, čo sa nám aj podarilo. Ani len netušíte, aká zlosť vo mne kypí, keď si spomeniem, koľko ľudí sme mohli týmto liekom zachrániť. Netušíte, aká zlosť sa vo mne kopí keď si uvedomím, koľko liekov je našou amatérskou vládou umelo zadržiavaných v centrálnych colných skladoch. Vyzývam vás, vládni predstavitelia, aby ste okamžite uvoľnili liek naším ľuďom, ktorí si ho kúpili, lebo tento liek skutočne pomáha,“ hovorí s hnevom starosta Dvorov nad Žitavou.

Starosta Dvorov nad Žitavou Becík: Nemá zmysel čakať na vládu. Zohnal som vám Ivermectin
Starosta obce Dvory na Žitavou Branislav Becík má plné zuby Matovičovho testovania. Pre ambulanciu obvodnej lekárky radšej zohnal väčšie množstvo Ivermectinu, aby mohla liečiť miestnych pacientov, píše v statuse na sociálnej sieti. Čítať ďalej
25 | 02 | 2021 | Petra Demková

Otázky premiérovi, na ktoré sa mu bude ťažko odpovedať

„Pýtam sa vás, Matovič a spol., čo je skutočným dôvodom zadržiavania tohto lieku. To vám nestačilo, že vašou neodbornosťou prišli rodiny o svojich blízkych? Máte ešte žalúdok na to, pozerať sa cez vaše biznisom podliate krvavé oči na umierajúcich Slovákov? O čo zase ide, páni politici? Žeby opäť niekto vyvolený na dovoz tohto lieku? Žeby opäť nejaká garážová firmička? To sa už skutočne nehanbíte? Viete mi vysvetliť, aký má význam, aby ste tento liek zadržiavali v colných skladoch ľuďom, ktorí si ho objednali? Viete mi racionálne odôvodniť, aký má zmysel držať ho niekde pod zámkom namiesto toho, aby pomáhal? Viete mi vysvetliť, aký má zmysel alibisticky dať na tento liek výnimku a vzápätí ho blokovať niekde v skladoch?“ sype nepríjemné otázky smerom k premiérovi Branislav Becík a zároveň konštatuje, že v jeho obci za sedem dní úspešne pomohli zatiaľ 20 ľuďom a úspešne pomáhame aj ďalším chorým.„A vy dobre viete, aj celá vaša vláda, že tento liek pomáha. Prečo ho nemôžete uvoľniť do obvodných ambulancií po celom Slovensku, aby tam pomáhal? Ako elegantne by sme mohli znížiť takýmto spôsobom nápor na nemocnice a odbremeniť tým našich zdravotníkov. Uvedomujete si vy vôbec, pán premiér, koľko ľudí dnes mohlo žiť, koľkým ste mohli Ivermectinom pomôcť? Nie je vám ani trošku ľúto tých rodín čo vašou nezodpovednosťou prišli o svojich blízkych? Nie je vám ľúto tých tisícok vyhasnutých ľudských životov? Nie je vám ľúto tých vnúčat, ktoré už nikdy nepocítia vrúcnosť objatia svojich starých rodičov? Nie je vám ani trošku ľúto tých ľudí, ktorí dnes, v týchto hodinách prichádzajú o svoje matky a svojich otcov? Čo ste vy za človeka?“ končí Branislav Becík otázkou na premiéra Matoviča, ktorá sa mu bude zodpovedať len veľmi ťažko.

Starosta Becík si napriek Matovičovým vyhrážkam za svojím stojí. A nie je sám
Starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík patrí medzi prvých, ktorí sa otvorene vzopreli premiérovi Matovičovi. Vyslúžil si za to síce od neho vyhrážky, no mnohí stoja za ním. Čítať ďalej
09 | 02 | 2021 | Jozef Uhlárik