fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Škandál: Podľa Blahu majú policajti chodiť po bytoch a kontrolovať Covid pozitívnych!

Podľa Blahu, ak sa potvrdia šokujúce informácie, minister Roman Mikulec by mal ihneď odstúpiť. Fotokoláž (via TASR)

So šokujúcou informáciou vyrukoval v statuse na Facebooku poslanec Smeru Ľuboš Blaha. Podľa interných dokumentov vraj majú policajti pokyny chodiť po bytoch, kde sú Covid pozitívni ľudia a osobne kontrolovať, ako dodržiavajú karanténu.

Niektorí ministri súčasnej vlády už vyrukovali s rozličnými „zaujímavými“ nápadmi. To, čo mal údajne vymyslieť šéf rezortu vnútra, sa vymyká logike. Blaha tvrdí, že podľa jeho informácií majú policajti v interných dokumentoch pokyny, aby chodili po bytoch, kde sú Covid pozitívni ľudia a kontrolovali, či dodržiavajú karanténu.

Policajti sa pri kontrolách vystavujú vážnemu riziku nákazy

„Ak sa toto potvrdí, tak minister vnútra Roman Mikulec z OĽaNO nech sa zbalí do dvoch minút a zmizne z verejného života. Lebo toto je také nezodpovedné šialenstvo, že toto by nevymyslel ani Doktor Mengele,“ začína Blaha

Vraj mu píšu policajti celí zúfalí, lebo nevyfasovali žiadne zdravotnícke skafandre ani nič. Na kontroly chodia v obyčajných rúškach a vystavujú sa vážnemu riziku nákazy. „Lebo nejaký génius hore takto rozhodol a oni tak ohrozujú seba a svoje rodiny. A proti svojej vôli ohrozujú verejné zdravie, pretože vďaka kontaktu s nakazenými sa môže Covid šíriť,“ dodáva.

„Len si predstavte, je vám zle a ležíte doma v strachu o život. A z postele vás vydurí policajná hliadka, ktorá vám búcha na dvere, akoby ste boli ťažký zločinec. Nielenže vám štát nijako nepomôže, nedá vám lieky, nezabezpečí ivermektín, nedá lekárske inštrukcie, čo máte robiť, nič. Máte pomaly čakať, či sa nezačnete dusiť. A ešte na vás aj pošlú policajtov, aby vás kontrolovali, či poslúchate. Toto je taký vrchol arogancie, že až,“ soptí Blaha.

„Keď ľudia vyjdú do ulíc, už ich nezastaví nič,“ varuje prezidentku Blaha

Ak sa táto škandalózny informácia potvrdí, minister Mikulec by mal okamžite odstúpiť

Poslanec tiež nechápe, ako je možné, že úrady verejného zdravotníctva posielajú informácie o zdravotnom stave ľudí policajtom. „Ako je možné, že idú po vás na raziu ako do drogového brlohu. Pacienti sú najnovšie kriminálnici? To už tu nefunguje žiadna ochrana osobných údajov? Tu sa rozdávajú adresy nakazených ako hnilé rajčiny na Miletičke? Tu sa vôbec nerešpektuje právo na lekárske tajomstvo?“ pýta sa Blaha.

Podľa neho musia policajti doslova terorizovať chorých ľudí, ktorí sú radi, že žijú. Policajti musia sami riskovať, že to chytia. „Dôjdu v noci z fušky domov a nevedia, či nenakazia svojich najbližších. Toto čo je za život,“ nechápe Blaha nariadenie Mikulca.

„Presne takéto absurdné opatrenia prispievajú k tomu, že sa tu šíri Covid a máme najhoršie čísla na svete. Sama polícia takto ohrozuje verejné zdravie. A zodpovednosť nesie minister vnútra a ďalší ťažkí intelektuáli z OĽaNO, ktorí do ulíc vniesli teror a strach,“ píše Blaha.

Poukazuje na to, že radoví policajti o tom verejne nechcú hovoriť, aby neprišli o robotu. „Ale sú z toho rovnako šokovaní ako my. Preto posúvam túto informáciu, aby sa preverila. Mám k dispozícii aj fotky úradných záznamov, ktoré to potvrdzujú. Ak sa to potvrdí, tak za to musí niesť zodpovednosť Matovičova vláda a minister vnútra by mal okamžite rezignovať. Už nech tento chaos skončí – tu pomôžu len predčasné voľby,“ uzatvára Blaha.

Čelíme tomu najsilnejšiemu nepriateľovi celých dejín – ľudskej hlúposti, soptí Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info