fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Remišová: Naď chce vládnuť s fašistami, keď hovorí o menšinovej vláde

Veronika Remišová / Fotokoláž (via TASR)

Vicepremiérka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová odkázala ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi, že ak hovorí o menšinovej vláde, chce vládnuť s fašistami. Informuje o tom TASR.

Remišová kritizuje ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) za jeho slová o menšinovej vláde. V rozhovore pre Denník N minister povedal, že je pripravený vládnuť aj vo dvojici, keďže so Sme rodina má OĽANO v parlamente 70 poslancov. Podľa Remišovej to znamená, že je pripravený vládnuť s opozíciou a „fašistami“.

„Na väčšinu v parlamente potrebujú 76 hlasov. Namiesto sebareflexie ukazujú, že im ide len o moc. Toto je veľké sklamanie,“ skonštatovala. V strane Za ľudí sú frustrovaní z toho, ako vládna koalícia funguje.

Remišová si nevie predstaviť ďalšie pokračovanie vládnej koalície bez toho, aby došlo k „nejakej“ sebareflexii. Vyhlásila to na sociálnej sieti. V atmosfére permanentných konfliktov a napätia sa podľa nej fungovať nedá. Naďalej odmieta predčasné voľby.

„Predčasné voľby by priviedli túto krajinu to katastrofy, preto žiadame sebareflexiu vládnej koalície. O jej konkrétnej podobe hovoríme s našimi partnermi. Iba tak je šanca, že príde k zmenám,“ skonštatovala Remišová.

Čaputová: Nevymenujem úradnícku vládu. Nového premiéra by som vymenovala z OĽaNO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info