HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kšeftovanie s vakcínami? Na juhu Slovenska vraj dostanete dávku vakcíny za sto eur!

očkovanie
Ilustračný obrázok / pixabay

Hoci väčšina ľudí čaká na očkovanie proti koronavírusu v poradovníkoch, už aj na Slovensku sa našli podvodníci, ktorí s vakcínami kšeftujú. Ponúkajú vakcináciu takzvanou šiestou dávkou vakcíny. Redakcii RTVS sa podarilo zistiť, že sa tak deje v v okolí Dunajskej Stredy. Polícia ľudí vyzýva, aby sa ozvali. Ministerstvo zdravotníctva o takomto biznise nič nevie.

Biznis má fungovať tak, že zariadenie, kde sa očkuje, papierovo vykáže šiestu dávku ako nepoužiteľnú, ale v skutočnosti ju z ampulky do striekačky vytiahne. Následne ju za sto eur ponúkne záujemcovi. Takýmto spôsobom mohli byť podľa zdroja RTVS zaočkovaní nielen ľudia po známosti, ale dokonca aj niektoré firmy a ich zamestnanci.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí  o podobných praktikách nevie.„Potreboval by som viac informácií, ale šiesta dávka sa používa a čo vieme, máme dostatok striekačiek, ktoré zabezpečujú, že sa tá šiesta dávka dá vytiahnuť,“ povedal pre Rádiožurnál na Rádiu Slovensko.

Redakcia kontaktovala aj hovorcu siete polikliník, ktoré v Dunajskej Strede prevádzkujú vakcinačné centrum. Ten vylúčil akúkoľvek možnosť systémového zlyhávania a obchádzania zákona. Zároveň tvrdí, že šieste dávky nemocnica odoberá ako jedna z prvých a nevychádzajú nazmar.

Chce Západ vymeniť Matoviča? Taraba v tom má jasno

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info