fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moskovské hotely vedú v obsadenosti. Európa im môže len závidieť

hotel Metropol v Moskve
Hotel Metropol v Moskve / Reuters

Moskva predbehla zvyšok Európy a stala sa lídrom kontinentu v obsadenosti hotelov. Hlavné mesto Ruska je od novembra na prvom mieste, informuje portál RT.

Zatiaľ čo veľká časť kontinentu je stále v prísnom uzamknutí, v Rusku sa život takmer vracia k normálu. Aj keď sú medzinárodné lety výrazne obmedzené, vnútorná letecká doprava je plne funkčná. V hlavnom meste boli odstránené takmer všetky obmedzenia, vrátane opätovného otvorenia barov a nočných klubov.

Vďaka voľnému pohybu po krajine a nedostatku prísnych opatrení mal hotelový trh v Moskve väčšie šance na zotavenie sa z pandémie Covid-19.

Podľa vedúcej hotela Mariny Smirnovovej rozdiel v obsadenosti hotelov v januári 2020 (60 percent) a v januári 2021 (43,6 percenta) zdôrazňuje pokles dopytu zahraničných hostí.

Der Standard:  Zúfalý boj Slovákov s COVIDom

„Ak sa pozriete na priemernú mesačnú obsadenosť moskovských hotelov v septembri až decembri 2020, pohybovala sa v rozmedzí 40 – 47%,“ uviedla Smirnovová. „Toto je objem domáceho dopytu, na ktorý sa môžu hotely v hlavnom meste spoľahnúť. A to aj pri zohľadnení súčasných zložitých ekonomických podmienok a množstva zostávajúcich obmedzení.“

Čísla ukazujú, že Covid-19 dramaticky zmenil tvár európskeho hotelového priemyslu. V januári 2020 si prvé miesto udržal Londýn (70,55%). Moskva bola až na 15 mieste za Parížom, Rímom aj Madridom.

Šokujúce predpovede Nostradama na rok 2021  

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info