HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

ĽSNS zvolala snem napriek zákazu. Vtrhla naň polícia a rozpustila ho

Opatrenia porušujú najviac voliči Kotlebovcov. Ilustračná foto: tasr

Počas víkendu ĽSNS zvolala snem v obci Nevoľné, kde si volili nové predsedníctvo.  Na akciu zavítala aj polícia a legitimovala účastníkov, keďže je zákaz vychádzania a usporadúvania hromadných akcií, informuje portál cas.sk.

Niektorí miestni zostali po víkendovom zhromaždení ĽSNS pobúrení. „Prišlo tam nakoniec dokopy 20 policajtov a pravdepodobne snem zrušili,“ hovorí obyvateľ Nevoľného s tým, že je predsa zákaz hromadných podujatí.

Polícia incident potvrdila. „Polícia z Kremnice prijatú informáciu preverila a na mieste skontrolovala 22 osôb. Podozrenie z priestupku bude odstúpené na RÚVZ,“ napísala hovorkyňa Mária Faltániová.

Draxler: „Najskôr som tomu „čisteniu“ fandil, ale teraz? V akom režime to preboha žijeme?“

Akcie v obecnom kultúrnom dome povoľuje starosta Nevoľného Štefan Henžel. Ten priznal, že stretnutie povolil. „Prenajal som kultúrny dom na žiadosť ĽSNS na akciu, ktorá bola zazmluvnená od 26. do 28. februára s tým, že je to ekonomicky výhodné pre našu obec,“ uviedol Henžel.

Poslanec Rastislav Schlosár z ĽSNS zhromaždenie obhajoval s tým, že išlo o snem. „V zmysle zákona o politických stranách sme na to mali výnimku. Keďže vo vyhláške je výnimka na usporadúvanie hromadných podujatí, ktoré sa konajú na základe zákona a na voľby,“ povedal Novému Času.

Rokuje sa o rozpade vlády. Remišová sa vyhovára na Fica, Sulík zvažuje všetky možnosti

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info