fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Južná Kórea vyšetruje úmrtie dvoch ľudí. Nastalo hneď po podaní vakcíny AstraZeneca

Južná Kórea začína očkovaciu kampaň proti koronavírusu / Reuters
Juhokórejský úrad pre kontrolu a prevenciu chorôb začal vyšetrovanie vo veci príčiny úmrtí dvoch ľudí po podaní vakcíny Oxford/AstraZeneca, informuje portál RT.

Dvaja jedinci, ktorí neboli v príbuzenskom vzťahu, zomreli v utorok a v stredu po tom, čo krátko po očkovaní ochoreli. U 63-ročného obyvateľa opatrovateľského domu, ktorému predtým diagnostikovali cerebrovaskulárne ochorenie, sa po silnej horúčke vyskytla smrteľná otrava krvi a zápal pľúc.

Druhou obeťou bol jedinec, ktorý mal okolo 50 rokov a mal v minulosti problémy so srdcom a cukrovku. Po podaní vakcíny utrpel niekoľko infarktov.

Der Standard:  Zúfalý boj Slovákov s COVIDom

Kórejská agentúra pre kontrolu a prevenciu chorôb iba potvrdila, že vyšetruje, čo bolo príčinou úmrtí. Nepotvrdili však obete, ani neposkytli ďalšie informácie o ich vyšetrovaní.

Spoločnosť AstraZeneca to odmietla komentovať a hovorca spoločnosti v Soule uviedol, že v tejto chvíli nemá nijaké vyhlásenie.

Južná Kórea už skôr odporučila, aby očkovaciu látku nemali dostávať osoby staršie ako 65 rokov, pretože sa domnievajú, že nie je k dispozícii dostatok údajov na preukázanie toho, že je pre túto vekovú skupinu bezpečná a účinná.

Deutsche Welle: Slováci sa topia v covidovom chaose. Vláda je na spadnutie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info