fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Japonsko nalieha na Čínu, aby prestala s análnymi výtermi na zistenie prítomnosti Covidu

Ilustračné foto / Pixabay

Tokio požiadalo Peking, aby prestal podrobovať japonských štátnych príslušníkov v Číne análnym testom na Covid-19, a naliehavo ho žiada, aby namiesto toho použil alternatívne metódy. Procedúra údajne spôsobila testovaným osobám „veľkú psychickú traumu“, informuje portál RT.

Na problém s testovaním na Covid-19 upozornil hlavný tajomník vlády Japonska Katsunobu Kato počas pondelkovej tlačovej konferencie. „Niektorí Japonci nahlásili na našu ambasádu v Číne, že sa podrobili análnym výterom, čo im spôsobilo veľkú psychickú traumu,“ poznamenal hlavný tajomník vlády.

Japonsko už požiadalo Peking o zastavenie kontroverzného testovania, a aby namiesto toho použilo iné metódy. Čína zatiaľ nenaznačila, či zmení postup pre japonských občanov alebo nie.

Iba jedna dávka vakcíny zredukovala hospitalizácie v Anglicku u ľudí nad 80 rokov o 80 percent

Zostáva nejasné, koľko japonských občanov bolo postihnutých netradičným vyšetrovaním na Covid-19 v Číne.

Análne tampóny zaviedli čínske úrady začiatkom tohto roka. Táto metóda je považovaná za presnejší spôsob detekcie vírusu ako bežné výtery z nosa, ktoré sa bežne používajú po celom svete uprostred pandémie. Podľa čínskej národnej zdravotníckej komisie zákrok spočíva v zavedení dlhého vatového tampónu tri až päť centimetrov do konečníka.

Česko pravdepodobne schváli ruskú vakcínu Sputnik V, signalizuje Babiš

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info