HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Starosta Dvorov nad Žitavou Becík: Nemá zmysel čakať na vládu. Zohnal som vám Ivermectin

Branislav Becík Zdroj: FB / Branislav Becík

Starosta obce Dvory na Žitavou Branislav Becík má plné zuby Matovičovho testovania. Pre ambulanciu obvodnej lekárky radšej zohnal väčšie množstvo Ivermectinu, aby mohla liečiť miestnych pacientov, píše v statuse na sociálnej sieti.

Primátor Partizánskeho Božik nechápe: zmätok v nariadeniach

„Ivermectin máme doma!“ ohlasuje sa starosta Dvorov nad Žitavou. A dodáva: „Čakať na vládu už nemá zmysel. Neraz som sa vyjadril, že zdravie mojich obyvateľov je pre mňa prvoradé. Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectin som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci,“ informuje Becík.

„Som presvedčený, že tento liek by mal byť práve v ambulanciách obvodných lekárov, a nie v nemocniciach, ako plánuje vláda. Práve v týchto ambulanciách sa dá včasným zásahom zabrániť ťažkému priebehu choroby, čo by výrazne mohlo prispieť k znižovaniu náporu ťažko chorých na nemocnice,“ napísal starosta.

„S týmto liekom, na ktorý udelilo výnimku MZ SR, začíname od dnešného dňa nielen s liečením, ale aj prevenciou. To všetko pod prísnym drobnohľadom obvodnej lekárky našej obce. Čakať čo i len deň – ako to dnes vnímame od vlády – je v tejto situácii obrovský hazard! Testovanie nie je liečenie!“ uzatvára Becík.

Starostka Karlovej Vsi: akú lobistickú skupinu zastupuje vo vláde Štefan Holý?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info