HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Syn Jána Slotu zakladá politickú stranu Domov – národná strana

Pavol Slota. Zdroj: facebook Pavla Slotu

Pavol Slota, syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu, je splnomocnencom prípravného výboru, ktorý zbiera podpisy na založenie politickej strany Domov – národná strana. Hlavnému denníku to potvrdili osoby blízke novej strane. 

Na Ministerstvo vnútra SR už podal prípravný výbor strany doklady potrebné na jej registráciu strany.

Návrh na registráciu strany podáva prípravný výbor, ktorý musí byť najmenej trojčlenný. Návrh musí byť písomný, podpísaný každým členom prípravného výboru a pravosť podpisov musí byť osvedčená. Súčasťou prílohy návrhu musí byť zoznam občanov, ktorí súhlasia, aby strana vznikla. Ten musí mať najmenej desaťtisíc podpisov. Musí tiež obsahovať stanovy strany v dvoch vyhotoveniach či doklad o zaplatení správneho poplatku 663,50 eur s vyhlásením o adrese sídla strany.

Pavol Slota „zahodil“ stranícku knižku SNS po tom, ako zo strany vylúčili jeho otca Jána Slotu. Pavla Slotu ale aj tak na post šéfa SNS opäť minulý rok navrhla Okresná rada SNS v Žiline. Jeho znovupodaná prihláška do strany sa ale vraj mala „zaseknúť“ na predsedníctve.

SNS si 12. septembra 2020 opätovne volila svojho predsedu. Jedným z kandidátov na post predsedu mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) mal byť aj Pavol Slota. Voľbu o predsedu strany nakoniec vyhral Andrej Danko aj napriek výraznému neúspechu SNS pod jeho vedením.

Tento marazmus zavinili rovnako Matovič ako aj Sulík (Pavol Slota)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info