fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mesík: Mohli sme predísť Matovičovmu masakru

Juraj Mesík
Juraj Mesík / TASR
Ekologický aktivista a analytik Juraj Mesík v statuse na sociálnej sieti dáva návod tým, ktorí chcú prežiť nasledujúce týždne a mesiace. Všetko je to o vitamíne D.
Mesík zaoberá čerstvou štúdiou o látke, ktorá mohla pomôcť „lacno a účinne predísť Matovičovmu masakru“ – vitamínu D.
Analytik hovorí, že štúdia uverejnená 18. februára v Journal of the American College of Nutrition ukazuje výsledky retrospektívnej štúdie 137 pacientov s covidom na jar 2020 v Ríme. Všetci pacienti mali nedostatok vitamínu D. Tí, čo prežili mali o 50 percent vyššiu hladinu tohto vitamínu. Čím hlbšia bola hypovitaminóza, tým viac ich zomieralo.
Podľa Mesíka stačilo v lete alebo na jeseň „odkopírovať fínsky program fortifikácie potravín vitamínom D, s nákladmi blížiacimi sa nule eur ho zaviesť a mohli sme byť približne tam, kde sú dnes Fíni“.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/23/data-bez-patosu-pan-premier-nic-nie-je-tak-ako-ste-to-prezentovali/
„To je aj návod pre tých, ktorí chcete aby vaši blízki prežili nasledujúce týždne a mesiace. Dohliadnite na to, aby brali dostatočne vysoké dávky vitamínu D.  V závislosti od veku a hmotnosti na úrovni 4 až 6 000 IU denne. U obéznych aj viac,“ radí Mesík.
„Pokiaľ vaši blízki branie D úplne zanedbali alebo sa hrali s dávkami na úrovni stoviek či 1-2 tisíc IU denne, netreba strácať čas. Treba začať – podľa veku a hmotnosti – megadávkou na úrovni 20 000 až 40 000 IU.
Vaše zdravie a životy sú vo vašich rukách: neodovzdávajte ich do rúk Karpaťanov čo tu vládnu,“ Mesík.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/23/matovic-nemoze-odovzdat-riadenie-pandemie-pretoze-on-nic-neriadi-tvrdi-taraba/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info