fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Koaličné strany žiadajú od Matoviča odchod Krajčího: Tak ho konečne odvolaj!

Igor Matovič a Marek Krajčí / Fotokoláž (via TASR)

Poslankyne Andrea Letanovská (Za ľudí) a Jana Bittó Cigániková (SaS) žiadajú odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Odvolanie ministra požadujú aj odborníci Peter Visolajský či Peter Škodný, píše provládny denníkn.sk.

Krajčího by mohol nahradiť štátny tajomník

„Myslím, že keby sme chceli, isto nájdeme schopného človeka na miesto ministra zdravotníctva,“ hovorí Letanovská, lekárka a expertka strany Za ľudí na zdravotníctvo.

Za možného nástupcu označila Krajčího štátneho tajomníka Petra Stachuru. „Myslím, že je schopný vytvoriť prostredie, v ktorom budú ochotní pracovať a pomáhať experti. Javí sa mi ako človek z praxe, schopný načúvať,“ povedala Letanovská. Nevie však odhadnúť Stachurovu silu smerom k vláde. „Konkrétne k premiérovi.“

Blaha: Ak Krajniak spomína rok 1710, nechcel by tu aj rok 1326 a púšťanie žilou?

„Ťažká situácia v krajine a aj výsledky padajú najmä na jeho plecia. Myslím si, že by sa ministrovanie dalo robiť aj lepšie, ale prejdeme si konkrétne výhrady najprv interne s kolegami v koalícii a aj s pánom ministrom,“ povedala Jana Bittó Cigániková.

Ak by sa jej Krajčí spýtal na možného nástupcu, vedela by mu odporučiť niekoľkých – „aj zdravotnícky zbehlých manažérov, ktorých schopnostiam dôverujem a viem si predstaviť, že by si v rezorte dobre poradili“.

Mená nepovedala, nebolo by to podľa nej voči nim ani ministrovi korektné.

Radačovský: Súd zamietol žiadosť rodiny o vydanie neodkladného opatrenia proti novinárke Denníka N

Krajčí mal odísť už pred Vianocami

„Stále som presvedčený, že by sme pandémiu zvládali lepšie, ak by ju mal na starosti špeciálny úrad či splnomocnenec. Rozhodujúce osoby, ktoré dnes boj s pandémiou vedú, do značnej miery stratili dôveru obyvateľov aj zdravotníkov,“ povedal lekár Peter Visolajský.

Bez dôvery ľudí žiadna vláda tento boj nevyhrá, dodáva. Aj preto je podľa neho potrebné zásadné prehodnotenie – procesné a personálne, pomenovať zanedbané oblasti, zmeniť komunikáciu a nanovo postupne získavať dôveru obyvateľov.

Bývalý šéf permanentného krízového štábu a poradca premiéra Peter Škodný tvrdí, že Krajčí mal odstúpiť už pred Vianocami. „Minister Krajčí mal odstúpiť už po známom zasadnutí vlády pred Vianocami, ktoré odmietlo ním navrhované opatrenia. Na protest proti nezmyselnému politickému rozhodnutiu, ako prejav toho, že nechce mať nič spoločné s týmto nezodpovedným rozhodnutím, ktorého následky ľudia na Slovensku doteraz musia znášať,“ vyhlásil.

Tínedžer Fico či polonahá Cigániková: Tieto fotografie slovenských politikov vás dostanú do kolien!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info