HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Koalícia sa všemožne snaží zabrániť vypísaniu referenda, hnevá sa Tomáš Taraba

Tomáš Taraba / fotokoláž (via TASR)

Na slovenskej politickej scéne sa schyľuje k ďalšiemu problému. Poslanec Národnej rady Tomáš Taraba vo svojom statuse tvrdí, že koalícia sa snaží zmariť referendum.

Podľa nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu sa už „množia hlasy, že koalícia bude chcieť zabrániť konaniu referenda tým, že sa obráti na Ústavný súd, aby rozhodol, že skrátenie volebného obdobia je porušením základného ľudského práva poslanca byť poslancom štyri roky.“

Slovenská politická scéna teda asi zažije ďalšie turbulentné obdobie, pretože koalícia sa usiluje referendum, na vypísanie ktorého už opozícia zbiera podpisy, zmariť. Vo svojom statuse na sociálnej sieti to kritizuje aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba. „Koalícia cez Mikasa bráni poslancom opozície chodiť do parlamentu, ak sa nepreukážu neauktuálnym, desať dni starým, žiadnu výpovednú hodnotu majúcim modrým papierikom a to nie je porušením ústavného práva na výkon mandátu, ale ak im sa má skrátiť funkčné obdobie, vykrikujú, že to je ich ľudské právo byť poslancom ešte tri roky,“ konštatuje v statuse Taraba.

Vláda si z vlastných občanov spravila laboratórium. Toto je na jej okamžitú demisiu, vyzýva poslanec Taraba

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info