fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Primár Kulkovský: Ivermectin je účinnejší v prednemocničnej fáze, v nemocnici už zväčša nepomôže

Milan Kulkovský. Zdroj: FB / Milan Kulkovský

„Žiaľ, zázraku sme sa nedočkali,“ opisuje svoje skúsenosti s Ivermectinom primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský,, podľa ktorého jedinou účinnou zbraňou proti pandémii i naďalej zostáva prevencia v podobe očkovania.

„U pár desiatok našich pacientov s Covid-19, ktorým sme Ivermectin doposiaľ podali, sme nezaznamenali žiadny viditeľný benefit v porovnaní s doteraz podávanou štandardnou liečbou, ktorej základom je podávanie kortikoidov, oxygenoterapia a ostatná podporná, preventívna a symptomatická liečba. Z informácii, ktoré mám od kolegov z iných nemocníc je zrejmé, že majú väčšinou podobné skúsenosti,“ konštatuje lekár v statuse na FB..

„Musíme sa sústrediť na vakcináciu a nespochybňovať ju vytváraním zbytočných konfliktov pri nedodržiavaní schvaľovacích procesov,“ konštatuje Kulkovský na margo slov strany Za ľudí proti dovozu neschválenej vakcíny Sputnik V.

Nemocnici v Považskej Bystrici sa podľa slov primára Kulkovského podarilo zabezpečiť Ivermectin pri liečbe Covid-19 medzi prvými na Slovensku, už týždeň po jeho schválení ministrom Krajčím. „Opakovane som sa v súvislosti s týmto liekom vyjadril, že verím v jeho potenciál v prednemocničnej fáze, teda pred rozvojom pneumónie s hyposaturáciou,“ konštatuje  Kulkovský a dodáva, že lieku sa dožadovali najmä pacienti a ich príbuzní.

„Štekajúca čivava ošalela davy. Ošetrujúci lekári aj ja sme denne museli čeliť atakom rôznej intenzity. Rozhodli sme sa preto pre prevenciu konfliktov,“ pridáva primár a uvádza, že liek by mal byť dostupný pre ambulantnú sféru pri prevencii po kontakte s Covid-19, prípadne pri „liečbe“ ľahkých foriem. „Vtedy je účinný. Zbytočne ho podávame na žiadosť pacientov, ktorým už nepomôže a stáva sa tak nedostupným pre tých, ktorým by pomôcť mohol,“ prízvukuje primár.

 

Docent Firment: Používanie Ivermectinu na liečbu COVID-19 bude užitočné

Liečbu Ivermectinom proti COVID-u odporúčajú aj  Lipták s Mesíkom

 

Na slová primára Milana Kulkovského zareagoval aj doktor Peter Lipták „Kulkovský sa sťažuje, že mu Ivermectín neúčinkuje. No v nemocniciach sú ťažší pacienti a dávkovanie musí byť vyššie, 0,3mg/kg 5 dní. V ambulanciách sa má dávať na počínajúce stavy 0,2 mg 2-5 dní ale v nemocniciach to musia byť vyššie dávky!“

Aktivista Juraj Mesík skritizoval Milana Kulkovského a jeho názor na Ivermectin: „Kampaň proti použitiu Ivermectinu sa rozbieha a bude naberať na obrátkach. Ako píše jeden slovenský doberman, „štekajúca čivava ošalela davy“ a chudáci považskobystrickí lekári museli, aby odolali atakom príbuzných, z donútenia pár pacientom podať Ivermectin. No a keď ho konečne po tlaku umierajúcim podali, čuduj sa svete – nezabral! Aký ešte dôkaz potrebuje karpatská veda a medicína? Štekajúce čivavy z FLCCC a z desiatok štúdií na karpatských primárov proste nemajú.“

Baránek: „Prečo neliečime Ivermectinom? Za zbytočné úmrtia sa musí niekto zodpovedať!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info