HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Poľsko zvažuje zavedenie obmedzení na hraniciach so Slovenskom a Českom

FOTO TASR - Milan Kapusta

Poľsko by podľa ministra zdravotníctva Adama Niedzielského mohlo už čoskoro zaviesť obmedzenia na hraniciach so Slovenskom aj Česko. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia v oboch zmienených krajinách. Rozhodnutie v tejto otázke padne na budúci týždeň, informuje TASR.

„Hranice budú otvorené pre osoby s negatívnym výsledkom testu,“ uviedol ďalej Niedzielski. Zároveň však upozornil, že toto rozhodnutie sa môže zmeniť v závislosti od aktuálnej dynamiky pandemickej situácie.

Niedzielski podľa vlastných slov očakáva, že súčasná – tretia vlna pandémie – bude vrcholiť v marci či apríli. Minister dodal, že poľská vláda zvažuje aj opätovné zavedenie prísnejších obmedzení spoločenského života v regiónoch s najvyšším výskytom nákazy.

V Poľsku sa od 12. februára na dva týždne skúšobne otvorili hotely, kiná, divadlá, plavárne a športoviská vrátane lyžiarskych stredísk. Maximálna obsadenosť ubytovacích či kultúrnych zariadení však nesmie presiahnuť 50 percent. Reštaurácie môžu jedlo ponúkať len formou osobného odberu alebo donášky. Otvorené taktiež môžu byť obchodné centrá a niektoré kultúrne inštitúcie. Vláda však varovala, že v prípade zhoršenia situácie tieto opatrenia zruší.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info