fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaha: Remišová a Matovič sú popletení extrémisti – človek si až nevie vybrať, kto z nich je viac zadubený

FOTO TASR
Vo vláde, myslí si Ľuboš Blaha,  sa stretli dva nebezpečné extrémy – na jednej strane Remišová, ktorá kvôli nenávisti k Rusku odmieta vakcináciu a na druhej strane Matovič, ktorý by najradšej očkoval aj malé deti. „Oba tieto extrémy sú choré,“ konštatuje opozičný poslanec v statuse na FB.
„Slovensko nepotrebuje extrémy. Slovensko potrebuje zdravý rozum,“ zdôrazňuje Blaha.
Načo je takýto premiér, pýta sa opozičný poslanec, ktorý nevie Krajčímu dať priamy pokyn a nevykrúcať sa? Toto keby sa odohralo za Roberta Fica, pokračuje,  tak do dvoch minút letí Remišová z vlády a Sputnik by bol v slovenských skladoch.
„Namiesto toho tu Matovič hrá so Slovákmi cirkusové predstavenie a tára tam niečo o tajných stretnutiach s ruskými predstaviteľmi. Včera mal dojednaných 160 tisíc, dnes to už sú 2 milióny, zajtra si vymyslí 20 miliónov… a potom sa vyhovorí na Remišovú, že to kvôli nej padlo… A celá táto bublina spľasne a žiaden Sputnik nebude,“ podčiarkuje Blaha.
„Ten chlap klame až sa práši. O tom je celá jeho politická kariéra. Klamať a šíriť nenávisť. Jediné, čo teraz potrebuje, je robiť z Remišovej vrahyňu, lebo jeho kydanie na Sulíka už je na smiech. Najskôr posielal kopať hroby Sulíka, teraz štafetu preberá Remišová – naskočila mu na pascu ako hlúpa Dora a teraz si ju vychutnáva,“ konštatuje poslanec.
Matovič sa podľa Blahu nemôže zbavovať zodpovednosti za vlastnú vládu. „Ak chce ukázať, že Slovensko chce mať s Ruskom dobré vzťahy, musí okamžite vykopnúť Remišovú z vlády a Krajčímu prikázať, aby podpísal dodávku 2 miliónov vakcín z Ruska. Ak to neurobí, bude ďalej za národného idiota,“ zdôrazňuje poslanec za Smer-SD.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info