HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

WHO zvyšuje pripravenosť kvôli prepuknutiu epidémie eboly v Guinei

Ilustračné foto / Pixabay

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zvyšuje pripravenosť v dôsledku prepuknutia eboly v západoafrickom štáte Guinea. Na smrteľnú chorobu zomreli už najmenej štyria ľudia, informuje portál RT.

Guinejskí úradníci v nedeľu vyhlásili poplach kvôli novému ohnisku nákazy. Šéf Národnej agentúry pre zdravotnú bezpečnosť Sakoba Keita označil problém za „epidemickú situáciu“.

Zdá sa, že tieto prípady súvisia s pohrebom zdravotnej sestry, ktorá zomrela pred niekoľkými týždňami krátko po chorobe. Keita tvrdil, že z tých, ktorí sa zúčastnili na pohrebe, malo osem ľudí príznaky: hnačky, zvracanie a krvácanie. Traja z nich zomreli a ďalší štyria sú v nemocnici.

Jeden z hospitalizovaných pacientov údajne tiež „unikol“ z karantény, bol však neskôr chytený.

U desiatok ľudí sa po podaní vakcíny proti Covid-19 vyvinulo zriedkavé ochorenie krvi

Matshidiso Moeti, regionálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie pre Afriku, uviedol, že organizácia je „veľmi znepokojená“ a „zvyšuje úsilie v oblasti pripravenosti a reakcie na toto potenciálne oživenie“ vírusu v západnej Afrike.

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus v sobotu oznámil, že organizácia v regióne vykonáva testy.

České médiá: Slováci si prajú, aby Facebook zablokoval Matovičovi účet

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info