HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Primátor Kežmarku Ferenčák: Krajčí zase zavádza. Máme len 0,31 percenta pozitívnych

Primátor Kežmarku Ján Ferenčák tvrdí, že Igor Matovič buď chce povaliť vládu, alebo zdevastovať Slovensko. Zdroj: FB / Ján Ferenčák.

Poslanec Hlasu-SD a primátor Kežmarku Ján Ferenčák v statuse na sociálnej sieti opäť usvedčil ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, že zverejňuje zavádzajúce informácie o výsledkoch celoplošného testovania.

Počet pozitívnych na Covid-19 po víkendovom celoplošnom testovaní klesol na 0,31 percenta, no napriek tomu ministerstvo zdravotníctva zaradilo Kežmarok medzi horšie okresy, sťažuje sa primátor.

„Vie mi niekto vysvetliť, prečo minister Krajči na tlačových besedách zverejňuje dáta, ktoré nemá overené? Napriek tomu na ich základe zatrieďuje okresy podľa farieb a núti občanov sa testovať aj každý týždeň kvôli certifikátu?“ napísal Ferenčák.

Pripomenul, že keď sa pred dvomi týždňami ohradil proti zavádzajúcim informáciám ministra Krajčiho, dáta opravili a Kežmarok bol vyradený z celoplošného testovania.

„Tak sa pýtam, na základe čoho nás preradili nie nižšie, ale vyššie medzi viac rizikové okresy a zároveň aj poprosím vysvetliť, kde máme tých 95 hospitalizovaných pacientov z okresu Kežmarok? Túto otázku som dnes poslal e-mailom ministrovi, doteraz mi neodpovedal, tak čakám na odpoveď,“ apeluje primátor Ferenčák.

Primátor Ferenčák o otváraní škôl v podaní Matoviča: Nehoráznosť, absurdnosť a politická zbabelosť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info