fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Mastercard má v pláne umožniť platby v kryptomenách

Ilustračné foto / Pixabay

Spoločnosť Mastercard umožní klientom tento rok platby v niektorých kryptomenách, informuje portál RT.

Spoločnosť ohlásila tento krok na svojej stránke a zdôraznila, že v jej sieti nebudú podporované všetky existujúce kryptomeny. Mastercard nešpecifikoval, ktoré meny bude podporovať, poznamenala však, že nie všetky digitálne aktíva spĺňajú požadované kritériá.

„Očakávame, že sa zákazníci a ekosystém ako celok začnú zhromažďovať okolo krypto aktív, ktoré ponúkajú spoľahlivosť a bezpečnosť,“ uviedol výkonný viceprezident spoločnosti Mastercard pre digitálne aktíva Raj Dhamodharan.

Spoločnosť uviedla, že bude hľadať kryptomeny, ktoré rešpektujú ochranu spotrebiteľa, dodržiavajú postupy a predpisy a „ponúkajú ľuďom stabilitu potrebnú na míňanie, nie na investície.“

Twitter tvrdí, že Trumpovi účet už neobnovia

Spoločnosť dúfa, že pridanie kryptomeny do jej siete bude znamenať „úplne novú formu platby“ a vytvorí viac možností pre nakupujúcich aj obchodníkov, čo umožní ďalším firmám otvoriť sa novým zákazníkom. Kľúčovou zmenou je, že súčasní krypto partneri spoločnosti Mastercard, medzi ktorých patria Wirex a BitPay, musia pred uskutočnením transakcie previesť digitálne aktívum na tradičné meny.

Spoločnosť to oznámila len pár dní po tom, čo spoločnosť Tesla odhalila, že nakúpila bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov a sľúbila, že menu bude akceptovať ako formu platby.

K Zemi mieri asteroid väčší ako Socha slobody, varuje NASA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info