HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Juraj Mesík: Za včera127 obetí. Pre vládu štatistiky, pre stovky rodín tragédie konkrétnych ľudí

Analytik Juraj Mesík má na testovacieho „spasiteľa“ Igora Matoviča jasný názor. Fotokoláž (via TASR)
Aktivista Juraj Mesík kritizuje laxný prístup vlády a ministerstva zdravotníctva k nasadeniu ivermektínu  v boji proti koronavírusu. „Matovičova slovakocída mala včera ďalších 127 obetí. Pre vládu štatistiky, pre stovky rodín tragédie konkrétnych ľudí,“ píše aktivista v statuse na FB.
Mesík ponúka prepočet „nového postrachu slovenských lekárnikov“ – ivermentínu, z ktorého minister Krajčí  objednal do lekární „až“ 7000 balení: Počet lekární v SR je cca 2 419, to sú necelé tri balenia na jednu lekáreň.
Jedno balenie IVM obsahuje 4 tbl. po 3mg = 12 mg. Jeden 60 kg pacient potrebuje na preliečenie minimálne 2 balenia ( liečba 2 až 5 dní podľa stavu.) „Koľko farmaceutov si IVM nechá pre vlastnú potrebu alebo pre príbuzného ? Ķoľko balení zostane pacientom ?Pozdravujem pána ministra,“ konštatuje aktivista.
„Včera tiež zaznamenali 2500 nových nakazených – reálne je ich podstatne viac, na druhej strane časť nebude mať klinické príznaky. Tak či onak, tých 7000 balení, čo Jarčuškova skupina na základe Matovičovho monopolu dovezie, vystačí orientačne zhruba tak na liečbu toľkých, čo pribúdajú za jeden deň. Jediná šanca je, že väčšina lekárov bude čo najdlhšie „liečiť“ podľa oficiálne stále platných karpatských protokolov na liečbu covidu z 26. 10. 2020 (viď stránka MZ SR) – z čias, keď sme tu mali 176 (slovom stosedemdesiatšesť) mŕtvych. Teda symptomaticky,“ uzatvára J.Mesík.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info