HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Konštatín Čikovský: Konšpirátor denníka N na pomedzí komunizmu a nacizmu

Konštatín Čikovský, Zdroj - FB KČ

Predstavte si, že váš brat, otec alebo manžel sa dostane do problémov, polícia mu vznesie obvinenie a novinári na základe toho začnú automaticky písať, že je vinný. Ako by ste sa cítili?

Denník N vlastnia majitelia spoločnosti Eset. Sú to tí istí ľudia, čo financovali politickú kariéru exprezidenta, daňového podvodníka Andreja Kisku a obskúrnu stranu Progresívne Slovensko. Tieto tri projekty sa od seba nedajú oddeliť, pretože sú súčasťou úsilia úzkej skupiny ľudí, ktorá sa považuje za elitu, znásilniť mysle a duše občanov Slovenska. Preto v ich plánoch hrá dôležitú úlohu spolok konšpirátorov hlavného prúdu (KHP) v Denníku N.

Zástupcom šéfredaktora tohto plátku je istý Konštantín Čikovský, ktorý len pred niekoľkými dňami napísal pozoruhodný článok s ešte pozoruhodnejším názvom Je jedno, či Kvietika, Haščáka a Brhela odsúdia, tabu už bolo prelomené.

Čikovský v texte uvádza:

„Policajné vyšetrovanie Martina Kvietika, Jaroslava Haščáka a Jozefa Brhela bude mať na náladu v slovenskom podnikaní vynikajúci vplyv bez ohľadu na to, či bude táto vplyvná trojica odsúdená alebo nie. Narúša sa tým predstava, že na Slovensku sa možno navždy beztrestne priživovať na štáte a tváriť sa pritom ako ctihodný podnikateľ.“

Čurný o článku na Aktuality.sk: ako vystrihnutý z objednávky na tému: Pellgrini -náš nepriateľ

Každý z nás má právo myslieť si o Kvietikovi, Haščákovi a Brhelovi, čo sa mu/jej zachce, no je absurdné, aby údajne seriózny žurnalista tvrdil, že z pohľadu bezúhonnosti menovaných pánov je úplne jedno, či sa im podarí preukázať vina. Kto je pán Čikovský, že si dovoľuje vynášať rozsudky nad spoluobčanmi? Aha, konšpirátor hlavného prúdu (KHP), avšak to ho neoprávňuje vynášať rozsudky nad blížnymi. V civilizovanom svete má na to právo iba súd.

Tento líder medzi KHP však ide ešte ďalej:

„Kočnerov zmenkový príbeh je špeciálny aj v tom, koho si trúfol okradnúť. Bol potrestaný za to, že sa pokúsil obrať majiteľa Markízy, americkú firmu CME, o 70 miliónov praktikami, ako keby kradol záhradku niekde v Záhorskej Bystrici. Keby išlo len o Kočnera a Markízu, mohli by sme si naďalej myslieť, že ak si bielogolierová špička nedovolí útočiť na zahraničných investorov, nemá sa čoho báť.

Kvietik, Haščák a Brhel si na rozdiel od Kočnera dovoľovali len k slovenskému štátu, a keďže ho každý z nich nejakým spôsobom aj znásilňoval, tento štát sa ich bál a dal im pokoj.“

Bývalý komentátor provládnych Aktualít Daniš: Obávam sa, že nastúpila komsomolská éra

Predstavme si na chvíľu, že Čikovský nepíše o Kvietikovi, Haščákovi a Brhelovi, ale o niekom, kto je vám blízky. Z čoho čerpá autor citovaných tvrdení? Z uznesenia o obvinení. Na vydanie takéhoto dokumentu je síce potrebné dôvodné podozrenie, avšak to ešte neznamená, že obvinení nemajú právo na prezumpciu neviny.

Vydávať podozrenie za vinu, ako to robí Čikovský, je šírením falošných správ a manipuláciou s verejnou mienkou. Ako by sa asi autorovi páčilo, keby rovnako brutálne šliapal po právach jeho manželky alebo rodičov autor alternatívneho webu? Jednoducho, zaradil by ho na index zakázanej literatúry na stránke konspiratori.sk

Čikovský je naozaj vo forme:

„Možno nikto z trojice Kvietik, Haščák a Brhel napokon nebude odsúdený. Majú právo sa obhajovať, a ak sa voči nim nenájde dosť dôkazov, budú sa môcť vrátiť do svojich firiem.

Lenže už nikdy sa im nepodarí vrátiť tak, aby vzbudzovali rovnaký rešpekt ako predtým a mali ste pocit, že sú nedotknuteľní. Možno im zostane aj toľko majetku, že ani deti ich detí nebudú musieť nikdy pracovať, ale tú úctu zo zlatých čias im a ich rodinám už nikto nevráti.“

Podľa KHP Čikovského na Slovensku jemu podobní šarlatáni rozhodujú nielen o vine a treste, ale aj o tom, kto si zaslúži elementárnu úctu k ľudskej dôstojnosti, a kto nie. Toto je ešte horšie ako popieranie základných princípov právneho štátu, pretože presne takýmito vulgárnymi argumentmi sa rodili všetky neľudské systémy 19. a 20. storočia – od apartheidu, cez primitívny rasizmus nacizmu, až po triednu nenávisť komunizmu.

Kvietik, Haščák a Brhel možno nie sú svätí (ani KHP nie sú), avšak majú právo nielen na spravodlivé, nestranné a médiami neovplyvňované trestné konanie, ale aj na základný ľudský rešpekt a úctu k dôstojnosti inej bytosti. KHP Čikovský, posadnutý nenávisťou a presvedčeným o vlastnej morálnej nadradenosti, sa správa rovnako ako komunistický a nacistický štváči.

Tu je o tom ďalší dôkaz z jeho pera:

„Ak by im aj polícia nič konkrétne nedokázala, už navždy budeme mať pred sebou obraz, ako sa títo páni priživovali aj na náš úkor a ako ich napokon naháňali vyšetrovatelia.“

K tomu už len toľko, že od podobných argumentov nie je ďaleko k pogromom. Toto je mentálny, intelektuálny a morálny svet slovenského progresívneho liberalizmu.

Čikovský z toho usvedčuje seba a svoju sociálnu bublinu každým riadkom:

Ani Jozef Brhel už nemá šancu ani nárok, aby sme o ňom hovorili s prezumpciou neviny. Aj on má právo sa obhajovať pred súdom, ale nič nám nezabráni opakovať, že dlhé roky boli spolu s Miroslavom Výbohom najvplyvnejšia dvojica priživujúca sa na sektoroch, ktoré im Robert Fico poskytol.“

Kto sú konšpirátori hlavného prúdu a aké sú metódy ich práce

Možno má KHP Čikovský pravdu, že Brhel podnikal nečestne, ale právo na prezumpciu neviny má nielen on, ale aj autor citovaných riadkov, ktorý podľa našej mienky prekračuje hranice trestného práva takmer každým slovom. Autor má pravdu, že nič mu nezabráni šliapať po práve na prezumpciu neviny. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa dnes tak konšpirátorom hlavného prúdu darí. Nerešpektujú zákon a štátne orgány im v tom dávajú zelenú.

V ďalšej časti si posvietime na portál Aktuality a jeho hlavného konšpirátora a inkvizítora Mareka Vagoviča.

Matovič kašle na ľudí a krajinu. V panike zosmiešňuje demokraciu a šíri hoaxy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info