HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Fico podáva trestné oznámenie na Slovenskú poštu za marenie referenda

Facebook (Robert Fico) (Nasta Nati Plchova) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Opozičná strana Smer-SD na čele s Róbertom Ficom podáva na Slovenskú poštu trestné oznámenie. Podozrieva ju zo spáchania trestného činu marenia referenda, informuje Plus 7 dní.

Ficova strana sa zapojila do petičnej akcie za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách a oznámila, že občanom rozpošle obálky s petičnými hárkami, aby ich bez poplatkov zaslali späť vyplnené. Slovenská pošta však podľa expremiéra Róberta Fica odmieta doručovať obálky, ktoré nie sú označené ako „referendum2021“.

Táto vláda je neprofesionálna, chaotická, skorumpovaná a kradne, tvrdí Robert Fico

„Dnes nám pošta oznámila, že nemieni doručovať obálky, ktoré nebudú vyslovene označené symbolom ‚referendum 2021‘. Čiže len čo pôjde obálka, na ktorej občan vyslovene nevyznačí, že ide o referendovú obálku, pošta povedala, že nebude takúto zásielku doručovať a nebude ju posielať na adresu, ktorá je v rámci P. O. Boxu,“ uviedol Fico na tlačovej konferencii.

„Ak pošta trvá na tom, že obálky majú byť manipulované tak, že každý, kto uvidí obálku a bude tam signál ‚referendum 2021‘, bude ju môcť hodiť do koša, roztrhať alebo inak zmariť, tak nemôžeme hovoriť o ničom inom ako o pokuse trestného činu marenia referenda,“ dodal Fico s tým, že Smer protestuje proti tomu, aby sa marilo právo občanov zaslať vyplnený petičný hárok týkajúci sa referenda.

Slovenská pošta sa k trestnému oznámeniu zatiaľ nevyjadrila.

Lipšic je vo výkone trestu, intímne komunikoval so Zsuzsovou a je právnikom Penty, hovorí Fico

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info