fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Sulík šokuje: Pri tomto chaotickom štýle vládnutia sa nedajú vylúčiť aj skoršie voľby

Šutaj Eštok
Matúš Šutaj Eštok. FOTO TASR - Martin Baumann

Slová europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej na adresu ministerky Veroniky Remišovej o prepadnutej jednej miliarde zaujali aj poslanca za Hlas-SD Matúša Eštoka Šutaja. Na sociálnej sieti tvrdí, že teraz to vyzerá tak, že koalícia sa zožerie sama.

Šokujúce informácie europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, že Slovensko nevyužilo možnosť presunúť viac ako miliardu eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na proticovidové opatrenia, takže tieto peniaze sú pre nás nenávratne stratené, síce kritizovaná Veronika Remišová poprela, opozičný poslanec Matúš Šutaj Eštok si ale o tom myslí svoje. V statuse na sociálnej sieti poukazuje na to, ako sa vlastne koaliční partneri „požierajú“ sami medzi sebou.

Koalícia žiadnu opozíciu ani nepotrebuje, oni sa zožerú sami

Šutaj Eštok vo svojom statuse ukázal časový sled udalostí, ako sa odohrávali na jednotlivých tlačových konferenciách, a ako na slová svojho koaličného partnera reagovali dotknuté osoby, respektíve aj samotný predseda vlády.

11:37 europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová zo SaS tvrdí, že na opatrenia Prvej pomoci sme z neho použili iba 150 miliónov eur a miliarda je už nenávratne preč.

12:49 vicepremiérka Remišová (Za ľudí) tvrdí, že nie je pravda, že Slovensko nerealokovalo 1,1 miliardy eurofondov. Tieto peniaze sa vraj presunuli na výzvy súvisiace s covidom. Podľa nej si treba si informácie vyhľadať a overiť a až následne robiť tlačové besedy

12:58 Remišová kritizuje minulotýždňové rokovania o COVID automate. Odmieta, aby sa ministri vlády dozvedali informácie o aktuálnej epidemickej situácii z Facebooku premiéra Matoviča, nepáči sa jej ani to, že sa predseda vlády od rokovaní odstrihol. „Takéto riadenie nemôže pokračovať,“ povedala.

14:26 premiér Matovič kritizuje vicepremiéra Sulíka aj v zahraničí. V rozhovore pre francúzsky Le Monde ho opäť obvinil zo zodpovednosti za životy ľudí, lebo včas nenakúpil antigénové testy.

14:49 Matovič kritizuje dnešnú tlačovku poslankýň SaS k eurofondom a hovorí, že nerozumie tomuto neustálemu cigáneniu voči vlastným kolegom

19:38 minister Krajniak vraví, že vicepremiérku Remišovú opakovane upozorňoval, že presuny z Európskeho fondu regionálneho rozvoja do Európskeho sociálneho fondu sú možné len do konca roka 2020, tá ale realokácie opakovane odmietala s tým, že prepadnutie finančných prostriedkov z fondov EÚ nehrozí

20:07 Richard Sulík hovorí, že s vysokou pravdepodobnosťou budú voľby riadne, ale pri tomto chaotickom štýle vládnutia sa nedajú vylúčiť aj skoršie

Šutaj Eštok na adresu Matoviča: Zostane po vás len jedna veľká hanba a zbedačená krajina

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info