HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Expremiérka Radičová vyslovila obavy, či sú Matovičovi vládni politici menej skorumpovaní, ako ich predchodcovia

S krokmi premiéra Matovič nesúhlasí ani jeho predchodkyňa Iveta Radičová. Fotokoláž (Redakcia HD)

Niekdajšia premiérka Iveta Radičová sa vyjadrila ku koalícii i k súčasnému premiérovi samotnému. Igora Matoviča tak v relácii Ide o pravdu vyzvala, aby „prestal karhať ľudí, inak nepochopil svoju úlohu.“ Koalícii prízvukovala, že by mala prestať hazardovať s dôverou občanov, píše portál Pravda.

Koaličné strany robia podľa bývalej premiérky Ivety Radičovej zásadný omyl, ak vnímajú demokraciu iba cez výsledky volieb. „Kto to takto chápe, tak neporozumel princípom demokracie a môže o svoju pozíciu prísť,“ uviedla v relácii Ide o pravdu s tým, že demokraciu v štáte by politici mali vytvárať „politickou kultúrou a diskusiou s verejnosťou počas celého volebného obdobia“.

„Tvrdý lockdown by mala mať vláda a parlament!“ odkazuje expremiérka Radičová

Radičová nešetrila kritikou smerujúcej k premiérovi samotnému. Igora Matoviča (OĽaNO) tak kritizovala za podceňovanie verejnej mienky. Dôveru verejnosti pritom označila za veľmi dôležitú, pretože od nej sa odzrkadľuje aj úspešnosť boja proti pandémii koronavírusu. Radičová v relácii spomenula aj štatistiky, podľa ktorých dôvera v slovenskú a českú vládu zaznamenala najväčší prepad v čase pandémie – o viac ako 30%. Nerešpektovanie politikov tak podľa nej vážne komplikuje snahu obmedziť šírenie vírusu COVID-19. „Vzťah medzi občanmi a vládou sa zlomil,“ dodala Radičová, ktorá neskrývala sklamanie z viacerých rozhodnutí vlády.

Bývalá premiérka sa vyjadrila aj k snahám vymeniť Igora Matoviča z postu predsedu vlády. „Po voľbách tu nastal ostrý súboj s bývalou garnitúrou, ktorá stratila privilégiá, stratila svojich oligarchov, a skupiny, ktoré ju držali pri moci,“ uviedla Radičová. Tá vzápätí na otázku, či sú súčasní politici vo vláde menej skorumpovaní, odpovedala jasne: „Mám signály, kde vyslovujem obavy.“

Propaganda v prospech OĽaNO, masívne útoky na kritikov. Kto stojí za záhadnými kontami na internete?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info