HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poslanec Taraba dostal nápad: „Mimoriadne zdaňme firmy, ktoré nečakane zbohatli na pandémii“

Podľa Tomáš Taraba utrpel Vladimír Krčméry v súboji s Ivanom Bošňákom doslova debakel. fotokoláž (via TASR)

Tisícky drobných podnikateľov, živnostníkov, množstvá zamestnancov, celé rodiny priviedla už rok trvajúca pandémia na mizinu. No medzi nami sú aj takí, ktorí rátajú pandemické zisky v stovkách miliónov eur.

Reprofoto FB (@Tomáš Taraba)

„Britská vláda robí zoznam firiem, ktoré parádne zarobili na korone, aby ich extra zdanila.“ Všimol si poslanec NR SR Tomáš taraba a na sociálnej sieti sa na verejnosť i kolegov obracia statusom, v ktorom nabáda na nasledovanie tohto príkladu.

Taraba: Po roku Matovičovho vládnutia žije pod hranicou chudoby takmer 900 000 ľudí

„Ekonomicky nelogické rozhodnutia vlád počas koronakrízy, sú najväčším sociálnym inžinierstvom, ktoré prerozdeľuje bohatstvo. Na jednej strane robí megabohatých a masy ožobračuje.“ Pripomína Taraba.

Poslanec ako jeden z mála politikov vidí aj inam, ako iba do prostredia veľkých manažérskych kancelárií: „Kaderníci, reštaurácie, malé prevádzky pred očami vidia, ako im mizne ich živobytie.“

„Na druhej strane eshopy, farmafirmy, telekomunikačné firmy, veľké obchodné reťazce a kopu im podobných, je vysmiatych od ucha k uchu.“ Dáva do protikladu autor statusu.

„Som za to, aby aj Slovensko uvalilo extra zdanenie pre všetkých, ktorí získali takmer monopolné postavenie na úkor jednoduchých a malých prevádzkovateľov. Uvidíme, čo na to koalícia, či opäť, ako pomohla bankám vrátiť miliardu, sa bude stavať na stranu veľkých alebo im vysvetlí, že je čas sa zo ziskov s ľuďmi podeliť.“ Píše poslanec národnej rady Slovenskej republiky Tomáš Taraba na sociálnej sieti.

Taraba o Matovičovom sne vyrábať ruskú vakcínu: Žiadni Rusi sem nič vyrábať neprídu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info