HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Harabin: Chcú vaše dieťa nútiť nosiť rúško alebo podstúpiť očkovanie? Podajte trestné oznámenie!

Štefan Harabin / TASR - Pavel Neubauer

Štefan Harabin vypracoval právny manuál podania trestného oznámenia na ministra školstva Branislava Gröhlinga a riaditeľov škôl, ktorí by chceli rozdielne pristupovať k testovaným a netestovaným, respektíve zaočkovanými a nezaočkovanými rodičom a deťom.

„Nepodvádza Čaputová a Krčméry úmyselne a za peniaze nás všetkých?“ pýta sa Harabin

Štefan Harabin na sociálnej sieti napísal, že v priebehu tohto týždňa dostal množstvo prosieb rodičov na vypracovanie trestného oznámenia na svojvoľný postup škôl. Rodičia dostali oznamy v tohto znenia:

„Dobrý deň, nakoľko ministerstvo školstva usúdilo, že je pravá chvíľa na návrat do škôl od 8. februára 2021, preto Vás vyzývame ako rodičov, aby ste urýchlene oznámili, ktoré deti nastúpia do školy (s tým, že deti sa netestujú) aj s menom rodiča, ktorý sa pretestuje, lebo tým je podmienený návrat ich detí do škôl. V prípade nepretestovania aspoň jedného rodiča, dieťa do školy zobraté nebude.“

Bývalý minister spravodlivosti Harabin varuje ministra Gröhlinga a pripomína riaditeľom škôl, že „prikazovať inej osobe nosiť rúško alebo povinnosť testovať sa a podmieňovať tým i realizáciu základných ľudských práv a slobôd je svojvôľou a nespornou trestnou činnosťou z ich strany, lebo Ústava Slovenskej republiky platí aj za núdzového stavu, podľa ktorej aj sloboda pohybu a pobytu i zhromažďovania sa, právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia a osobná sloboda sa zaručujú.“

„Matovič podvádzal a bude podvádzať,“ poukazuje na premiéra Štefan Harabin

Harabin upozorňuje, že ľudské práva a slobody môžu byť obmedzené len zákonom prijatým a schváleným riadnym legislatívnym procesom v parlamente, ktorý má 150 poslancov, a nie uznesením vlády a vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva. Podľa bývalého sudcu dochádza k „absencii riadneho legislatívneho procesu a ľahko sa sprítomní zjavná svojvôľa u jedného človeka (Mikas), alebo iba u 16 členov (vláda). To isté sa bez najmenších pochybnosti viaže i na ministra Gröhlinga a riaditeľov škôl.“

Následne ponúka Štefan Harabin vzor trestného oznámenia. Dokument si môžete prečítať a skopírovať TU. Právna analýza je precízne vypracovaná a obsahuje všetky citácie relevantných zákonov a Ústavy SR.

Trestné oznámenie sa podáva na ministra školstva Branislava Gröhlinga a na príslušného riaditeľa školy za spáchanie trestných činov:

1) Apartheidu a diskriminácie skupiny osôb podľa § 424a ods. 1, 2 písm. d, f) Trestného zákona

2) Zneužitia právomocí verejného činiteľa podľa § 326 ods. 1) písm. a, b, c), 2 písm. b), 4 písm. c) Trestného zákona

3) Nátlaku § 192 ods. 1, 2 písm. b), 4 písm. d) Trestného zákona

4) Prípadne i iných trestných činov, ktorých formálne znaky mohli naplniť

Podľa Harabina platí, že nielen uznesením vlády, ale ani vyhláškou akéhokoľvek úradu (ktorý navyše nie je ani ústredným orgánom štátnej správy, ako napríklad Úrad verejného zdravotníctva), nemožno obmedzovať či zakazovať uplatňovanie základných ľudských práv a slobôd garantovaných občanom a obyvateľom nielen Ústavou Slovenskej republiky, ale aj medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná a majú prednosť pred našimi zákonmi.

Harabin mal pravdu, keď hovoril o nezákonnom konaní vlády. Generálny prokurátor to potvrdil

Bývalý minister upozorňuje, že „ústava platí aj za núdzového stavu, podľa ktorej aj sloboda pohybu a pobytu i zhromažďovania sa môže byť obmedzená len zákonom prijatým a schváleným riadnym legislatívnym procesom v parlamente, ktorý má 150 poslancov, a nie uznesením vlády a už vôbec nie vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva“. Dodáva, že základom riadenia ľudskej spoločnosti prostredníctvom práva nie je svojvôľa.

Harabin pripojil i právnu analýzu renomovaného ústavného právnika, bývalého sudcu Ústavného sudcu Doc. Jána Drgonca o nulitných aktoch a neústavných postupoch Matoviča a Mikasa. Doplnil, že minister školstva Gröhling a riaditeľ školy, ktorý vyžaduje testovanie ako podmienku prezenčného vyučovania, svojvoľným konaním spočívajúcim v hrubom psychickom nátlaku na rodičov podmieňujúcim prezenčné vzdelávanie  dieťaťa nosením rúška i negatívnym testom PCR alebo AG testom spáchali vyššie uvedené trestné činy.

Harabin: „Aj Belgický súd potvrdil, že pokuta za nenosenie rúška neplatí. Podajte odvolanie!“

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info