Matovič by školy neotváral. "Nech sa pod to podpíšu populistické strany SaS a Za ľudí"
04 | 02 | 2021 I tasr

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by školy a škôlky v tejto pandemickej situácii neotváral. Povedal to v diskusii Rádia Expres. Škôlky, prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky stredných škôl sa majú otvoriť od pondelka 8. februára.


 

"Spolieham sa na rozumnú dohodu v rámci koalície. Keby to malo byť o mne, ja by som to v tejto situácii nerobil. Ja by som sa obával v čase, keď nám výrazne naberá britská mutácia, čokoľvek uvoľňovať," uviedol predseda vlády.


Matovič hovorí, že na rokovaní o tejto téme sa nezúčastňoval ani to neplánuje. "Naschvál nebudem toho súčasťou ani dnes. Chcem, aby to bolo rozhodnutie SaS a Za ľudí, ktorí chcú viac uvoľňovať. Chcem, aby populistické strany, ktoré chcú viac otvárať v čase, keď pribúda britská mutácia, sa pod to podpísali," doplnil šéf vládneho kabinetu.


 

Pavol Slota: "Matovič si z detí urobil rukojemníkov pre svoj megabiznis s testami. Je mi z toho nevoľno"
Informačné zdroje ponúkajú ako top udalosť týchto dní informáciu, že "školy sa otvoria". Akosi menej hovoria o tom, že "ponechaním celého Slovenska v čiernej zóne sa všetci budeme musieť testovať raz za sedem dní. Okrem toho, že niektoré okresy sú... Čítať ďalej
04 | 02 | 2021 | Ivan Brožík

Od pondelka 8. februára sa majú otvoriť materské školy (MŠ), špeciálne školy a prvý stupeň základných škôl (ZŠ). Do škôl sa od tohto dátumu budú môcť vrátiť aj žiaci končiacich ročníkov stredných škôl (SŠ).


Otvorené majú byť aj základné umelecké školy na individuálnu výučbu, stredné zdravotnícke školy a ich internáty. Informovali o tom v stredu minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) aj minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).


Testovanie mladších žiakov nebude povinné, avšak otestovaný musí byť jeden z ich rodičov a učitelia. Stredoškoláci sa pri návrate do školských lavíc budú rovnako musieť preukázať negatívnym testom, platí to aj pre personál SŠ.


 

Bratislava sa búri. Primátor a starostovia majú strach pred nákazou a školy otvoriť nechcú!
Minister školstva Branislav Gröhling iba včera oznámi otváranie škôl a dnes sa už proti tomu vzbúrili v hlavnom meste. Pre obavy z nákazy Bratislava otvárať školy nechce. Čítať ďalej
04 | 02 | 2021 | Jozef Uhlárik ml.