HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Samotest starostu Chrena baví internet: „Stačí prstom do…, ak necítite zápach, môže to byť korona“

chren
Na snímke starosta MČ Ružinov Martin Chren. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Čínske (a tiež v Indii vyrábané) rektálne testy, zdá sa, nezaujali iba predsedu vlády počas jeho vianočného karanténneho rozjímania. Inú dimenziu v nich očividne objavil starosta bratislavského Ružinova Martin Chren.

„Čína tento týždeň prišla s novinkou, ktorá obletela celý svet, že najspoľahlivejšie testovanie na prítomnosť covid vírusu je pomocou análnych výterov. Zdá sa, že táto informácia zaujala aj Bratislavčanov.“ Píše portál bratislava.zoznam.sk.

Príbalový leták k čínskemu rektálnemu testu, reprofoto Fb (@Karol Farkašovský)

„Hlavné mesto a jej mestské časti denne informujú svojich obyvateľov o dostupných testovacích miestach, kde pomocou antigénových testoch robia stery z nosa. Jeden z Ružinovčanov sa na sociálnej sieti pýtal starostu Ružinova Martina Chrena, na ktorom odbernom mieste robia aj stery z análneho otvoru.“ Uvádza do kontextu nasledujúcu starostovu radu v on-line diskusiách bratislava.zoznam.sk.

Pohotová reakcia a rada Martina Chrena sa šíri internetom. „Dobrý deň, tie (testy) si musí urobiť zatiaľ každý sám doma. Stačí prstom, potom k nemu privoňať, ak cítite zápach, je to negatívne, ak necítite nič, stratili ste čuch, môže to byť korona,“ odporučil starosta Ružinova.“

Reprofoto – bratislava.zoznam.sk

Príkaz zhora, testovanie zdola – Matovičov indický rektálny sen

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info