HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ak by sa v pracovnom čase hrajkali zamestnanci na „fejsbúku“ ako Matovič a Naď, majú z fleku výpoveď

Fotokoláž (via TASR)

Takmer všetci zamestnávatelia na Slovensku majú v interných predpisoch pre zamestnancov vyhradené konštatovanie, že posielať súkromnú poštu a tráviť pracovný čas na sociálnych sieťach – ak to nie je súčasťou výkonu ich práce – je závažné porušenie pracovnej disciplíny s následkom ukončenia pracovného pomeru.

Neplatí to zjavne pre zamestnancov – predsedu vlády a ministra obrany. Našich zamestnancov, zamestnancov štátu, ktorých občania financujú a zverili im výkon istých právomocí a povinností. Dôkazom sú aj aktuálne statusy Igora Matoviča a Jaroslava Naďa, v ktorých „prepadli“ v čase núdzového stavu a nutnosti operatívnych riešení na jeho zvládanie náhlou láskou k témam z kultúry.

Igor Matovič na to ide v statuse na sociálnej sieti takto:

„KULTÚRA➕OBRANA➕ZDRAVOTNÍCTVO➕SAMOSPRÁVA➕DOBROVOĽNÍCI

Reprofoto status FB (@Jaroslav Naď)
Úprimne si všetci želáme, aby sme sa čo najskôr mohli stretnúť a oddýchnuť si v divadle, kine či inej kultúrnej inštitúcii. Pozdravujem do košického divadla🙏Super foto!“
Toľko Jaroslav Naď, minister obrany SR, ktorý svoj status zverejnil takmer súbežne – ako obvykle – so statusom Igora Matoviča. Ten išiel na umelecké stvárnenie témy trochu skromnejšie ako minister Naď.
Reprofoto status FB (@Igor Matovič)

„TRAFILA😷 … zrejme aj jej teraz vybaví vyhadzov, tak ako redaktorovi a šéfredaktorke Plus7dní za to, že si dovolil položiť jednu neželanú otázku.“ Napísal stručne predseda vlády a pripojil výstrih zo včerajšej politickej diskusie, v ktorej sa moderátorka Petra Pellegriniho pýtala na let vládnym špeciálom do Drážďan na koncert na Silvestra v roku 2019.

Matovič aj Naď podľa Rašiho klamú, bude to riešiť právnou cestou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info