fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Mexiko schváli ruskú vakcínu Sputnik V „do niekoľkých dní“

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Očakáva sa, že mexické regulačné orgány schvália ruskú vakcínu Sputnik V pre núdzové použitie v najbližších dňoch, uviedol námestník ministra zdravotníctva, informuje portál RT.

Oznámenie námestníka ministra zdravotníctva Huga Lopeza-Gatella nasledovalo po odporúčaní odbornej komisie s mexickou komisiou pre ochranu pred zdravotnými rizikami – známou pod španielskou skratkou Cofepris.

Zatiaľ čo vysoko postavený zdravotnícky pracovník v utorok novinárom povedal, že v prvej dodávke bude zahrnutých asi 200 000 dávok, dodal, že by mohla doraziť už budúci týždeň, Lopez-Gatell objasnil, že podrobnosti objednávky ešte nie sú potvrdené.

Pokrok v očkovacej zmluve s Moskvou nastal niekoľko dní po tom, čo mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador bol pozitívny na koronavírus.

97-ročná dôchodkyňa s demenciou dostala dve rôzne vakcíny. Jej dcéra žiada trest pre vinníkov

Obrador rokoval o dodávke vakcín so svojím ruským náprotivkom, prezidentom Vladimirom Putinom, počas pondelkového telefonátu. Obrador uviedol, že Putin súhlasil s tým, že v nasledujúcich dvoch mesiacoch dodá Mexiku 24 miliónov dávok Sputniku V, ktoré sa budú distribuovať spolu s injekciami vyvinutými čínskou spoločnosťou CanSino Biologics, ako aj farmaceutickými spoločnosťami Pfizer a AstraZeneca.

Ak bude ruská vakcína schválená, pravdepodobne sa stane najbežnejšie používanou vakcínou v Mexiku, najmä potom, čo spoločnosť Pfizer tento mesiac náhle zmenila svoje záväzky z dôvodu prestavby jedného zo svojich európskych výrobných závodov, pričom dodávky by sa mali obnoviť v polovici februára.

EÚ bude kontaktovať spoločnosť Pfizer kvôli opätovnému zníženiu dodávok vakcín

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info