HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Mesík tvrdí, že Colný úrad Žilina zadržiava zásielku ivermectinu schváleného MZV

Analytik Juraj Mesík má na testovacieho „spasiteľa“ Igora Matoviča jasný názor. Fotokoláž (via TASR)

Aktivista Juraj Mesík tvrdí, že Colný úrad Žilina zadržiava zásielku humánneho ivermectinu pre jednu z nemocníc v Žilinskom kraji. „Kým v nemocniciach žilinského kraja trpia a v úzkosti dusiacich sa ľudí zomierajú pacienti, Colný úrad Žilina stále s tou najobyčajnejšou ľahostajnosťou made in OĽANO už X-tý deň zadržiava zásielku humánneho ivermectinu pre jednu z nemocníc v Žilinskom kraji!“ napísal v statuse na FB. 

„Včera na Slovensku pribudlo ďalších 102 obetí a koľko ľudí zomrie dnes sa dozvieme zajtra. Na druhej strane kam sa na náš 5-miliónový koncentrák hrabú Fíni či Nóri v počte antigénových testov!“ konštatuje aktivista.

Mesík upozorňuje, že ministerstvo zdravotníctva vydalo polročné povolenie na používanie “ neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení.“ „Prosím dajte vedieť keď IVM prvý raz dostanete kúpiť vo vašej lekárni a za akú cenu. Aby z toho zas nebol nejaký hyenizmus a ryžovanie na ľudskom nešťastí a vládnej korupcii. V Egypte stojí balenie 8 x 6 mg tohto generického lieku zaokrúhlene 80 centov,“ upozorňuje Mesík.

„Korupčnú vládu“ podľa Mesíka treba dotlačiť k tomu, aby IVM dostali k dispozícii obvodní lekári a to čo najskôr – včera bolo pozde. „Kým nebude IVM dostupný v každej lekárni na Slovensku, masaker bude pokračovať. Nepoľavujte v tlaku!“ apeluje aktivista.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info