fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Krajčího systém očkovania kolabuje

Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) / Fotokoláž (via TASR)

Štát otvoril možnosť očkovania pre ďalšiu skupinu ľudí. Od chvíle, ako bola vakcinácia sprístupnená seniorom na 75 rokov, telefonické centrá ministerstva zdravotníctva kolabujú. Nie sú schopné prijať 500 hovorov za sekundu, informuje portál Pluska.

Len včera sprístupnilo ministerstvo zdravotníctva očkovanie pre ďalšiu kategóriu ľudí a deň predtým umožnilo prihlasovanie sa na termín telefonicky. Netrvalo dlho a prišli prvé problémy. Nápor na linky vzrástol až na 500 hovorov v jednej sekunde. Systém bude riadne fungovať najskôr až koncom týždňa.

Mesík tvrdí, že Colný úrad Žilina zadržiava zásielku ivermectinu schváleného MZV

Väčšina nemocníc má už v tejto chvíli obsadené všetky termíny. Ministerstvo zdravotníctva v stredu informovalo, že došlo k preťaženiu call centra. „Nápor na linky vzrástol až na 500 hovorov v jednej sekunde. Rezort preto navyšuje kapacity, do konca týždňa by call centrum malo zvládať denne 5000 hovorov,“ priblížila hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Ministerstvo zdravotníctva sa usiluje problém maskovať tvrdením, že ho teší záujem o očkovanie. Jednotlivé nemocnice postupne pridávajú ďalšie termíny, celkové kapacity však súvisia aj s rýchlosťou dodávok vakcín. Rezort odporúča počkať, o možnostiach voľných termínov a postupnom otváraní ďalších vakcinačných centier bude informovať, píše Pluska.

V Pezinku, na Kysuciach aj v Stropkove sa búria. Zverejnené čísla s tými našimi vôbec nesedia!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info