fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Láska slovenských „zlatokopiek“ k nehnuteľnostiam na Donovaloch, alebo od Piťovcov ku Kočnerovi

Ilustračný obrázok - rodina zlatokopa na dobovej fotografii, zdroj pixabay.com

Exmilenka bývalého šéfa podsvetia Juraja “Piťa” Ondrejčáka Adriana Pospíšilová má cez majetky akosi priblízko k „podnikateľovi“ Kočnerovi

„Stredoslovenské lyžovisko Donovaly nie je len malebným zimným rezortom, ale aj magnetom na vplyvných ľudí. Ikonickú dedinku zastavanú megahotelmi, ale nevyhľadávajú len známe tváre šoubiznisu či politici, ale aj toxickí biznismeni. Krásy stredného Slovenska padli do oka nielen Ladislavovi Bašternákovi, ale aj Marianovi Kočnerovi.“ Dáva do pozornosti web ereport.sk.

Práve druhý menovaný je podľa webu „spájaný s viacerými nehnuteľnosťami v lyžiarskom raji. Či už to boli známe hotely Residence hotel či Športhotel, ale aj niektoré apartmány. Zhodou náhod meno súdeného mafiána v katastri nájdete aj v bezprostrednej blízkosti krásky so záľubou v zlých chlapcoch, Adrianou Pospíšilovou.“

Jankovská sa priznala, že sudcom roznášala tisícové úplatky, Kočnera však bráni

„Podľa oficiálnych údajov v katastri a liste vlastníctva malebná scenéria Donovál zachutila aj samotnej Pospíšilovej.“ Píše ereport.sk a pokračuje: „Podľa oficiálnych záznamov je vlastníkom jedného z apartmánov v lukratívnom stredisku. e.report.sk Piťovu exfrajerku kontaktoval a opýtal sa jej, ako jej láska k rezortu začala a či dedinku naďalej navštevuje. O svojom súkromí ale toho veľa nepovedala. “Myslíte si, že ja som vhodná osoba, aby ste o mne niečo písali? Nemyslím si, že to je zaujímavé v dnešnej koronovej dobe,” odvetila webu „na slovo skúpa“ Pospíšilová.

„Zaujímavý, ale predsa len je fakt, na akom pozemku je Pospíšilovej apartmán postavený. Ten podľa katastra totiž vlastní práve samotný Kočner.“ Ereport.sk teda zaujímalo, ako k apartmánu prišla a aký bol jej vzťah ku Kočnerovi. “Buďte taký zlatí, nehodlám o tom komunikovať. Dobre? Všetko dobré do nového roku,” odbila exmisska. Povedala, ale že z mediálneho sveta sa stiahla a to aj kvôli svojej rodine. S Ondrejčákom má totiž dvojičky.

„Z katastra sa dá taktiež vyčítať, že samotný Kočnerov pozemok je zaistený štátom. Zrejme to súvisí s jednou z káuz, za ktoré je Kočner stíhaný. Podľa portálu noviny.sk zaistený majetok na Donovaloch súvisí s prípadom pofidérnych prevodov Kočnerových hotelov. Vďaka zvláštnym transakciám sa mal dostať k miliónovým vratkám na DPH.Podľa toho, ako sa bude kauza na súde vyvíjať, je možné, že zaistené Kočnerove nehnuteľnosti, vrátane pozemku, na ktorom stojí Pospíšilovej apartmán, môžu časom prepadnúť štátu. Treba, ale povedať, že nehnuteľnosť, ktorú exmodelka vlastní od roku 2016, štátom zaistená nie je.“ Dodáva ereport.sk.

 Najvyšší súd potvrdil pre Kočnera a Ruska 19-ročné tresty v prípade zmeniek Markíza (AKTUALIZOVANÉ)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info