fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ďalší primátori majú obavy, že štát falšuje výsledky testovania. Aj v Dolnom Kubíne ich reklamujú

Primátor Dolného Kubína Ján Prílepok. Zdroj: FB Ján Prílepok - Primátor mesta Dolný Kubín.

Primátor Dolného Kubína, Ján Prílepok napísal na Facebook nahnevaný status. Po čase síce slová zjemnil, ale výsledok ostáva rovnaký, čísla pozitívnych, ktoré v Kubíne namerali, sa líšia od toho, čo tvrdí oficiálne štát. A rozdiel nie je malý!  

„Zverejnené výsledky nesedia,“ napísal po víkende primátor Ján Prílepok. „Podľa zverejnených výsledkov (oficiálnych – pozn. redakcie), máme v okrese DK 61 pozitívnych, čo by malo byť 1,48% z 4129 testovaných osôb,“ pokračoval. Avšak „v mestských miestnostiach sme od štvrtka do nedele vykonali 6011 testov a pozitívnych sme mali len 31 osôb (0,52%),“ uviedol primátor.

Sú výsledky testovania zmanipulované? Primátor a starosta majú podozrenie

status primátora na Facebooku
Status primátora Dolného Kubína na Facebooku

Tieto úvodné slová statusu na sociálnej sieti po čase vymazal a napísal jemnejšiu verziu: „V správach zverejnené informácie o druhom kole testovania sú zatiaľ predčasné. Výsledky však ešte nie sú zo všetkých odberných miest. Samosprávy nahlasovali výsledky aj počas víkendu, vždy na obed a večer. Už zajtra zverejníme upresnené informácie,“ uviedol v pondelok.

V mestských miestnostiach sme od štvrtka do nedele vykonali 6011 testov a pozitívnych sme mali len 31 osôb (0,52%). Okamžite sme požiadali okresný úrad v DK o preverenie situácie. Výsledky už reklamovali aj v meste Stropkov,“ dodal ešte.

Miest, ktoré reklamovali výsledky je však viac. Čas ukáže, či je to len chyba v systéme, alebo zámer niekoho, kto vstupuje do databáz…

Mikulec s Naďom slávnostne odovzdali do užívania nepoužiteľný most. Vinu zvaľujú na župana

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info