Ďalší primátori majú obavy, že štát falšuje výsledky testovania. Aj v Dolnom Kubíne ich reklamujú
26 | 01 | 2021 I Petra Demková

Primátor Dolného Kubína, Ján Prílepok napísal na Facebook nahnevaný status. Po čase síce slová zjemnil, ale výsledok ostáva rovnaký, čísla pozitívnych, ktoré v Kubíne namerali, sa líšia od toho, čo tvrdí oficiálne štát. A rozdiel nie je malý!  


„Zverejnené výsledky nesedia,“ napísal po víkende primátor Ján Prílepok. „Podľa zverejnených výsledkov (oficiálnych – pozn. redakcie), máme v okrese DK 61 pozitívnych, čo by malo byť 1,48% z 4129 testovaných osôb,“ pokračoval. Avšak „v mestských miestnostiach sme od štvrtka do nedele vykonali 6011 testov a pozitívnych sme mali len 31 osôb (0,52%),“ uviedol primátor.

Sú výsledky testovania zmanipulované? Primátor a starosta majú podozrenie
Výsledky plošného skríningu mnohých prekvapili. Podľa zatiaľ neoficiálnych výsledkov je okres Kysucké Nové Mesto medzi tými, ktoré si testovanie zopakujú. Primátor K. N. Mesta Marián Mihalda však na facebooku výsledky odmieta. Rovnako aj starosta... Čítať ďalej
26 | 01 | 2021 | Michal Filek


status primátora na Facebooku
Status primátora Dolného Kubína na Facebooku


Tieto úvodné slová statusu na sociálnej sieti po čase vymazal a napísal jemnejšiu verziu: „V správach zverejnené informácie o druhom kole testovania sú zatiaľ predčasné. Výsledky však ešte nie sú zo všetkých odberných miest. Samosprávy nahlasovali výsledky aj počas víkendu, vždy na obed a večer. Už zajtra zverejníme upresnené informácie,“ uviedol v pondelok.

V mestských miestnostiach sme od štvrtka do nedele vykonali 6011 testov a pozitívnych sme mali len 31 osôb (0,52%). Okamžite sme požiadali okresný úrad v DK o preverenie situácie. Výsledky už reklamovali aj v meste Stropkov,“ dodal ešte.

Miest, ktoré reklamovali výsledky je však viac. Čas ukáže, či je to len chyba v systéme, alebo zámer niekoho, kto vstupuje do databáz...

Mikulec s Naďom slávnostne odovzdali do užívania nepoužiteľný most. Vinu zvaľujú na župana
Trapas okolo mostu pri Kysaku napokon hasili hasiči. Čítať ďalej
26 | 01 | 2021 | Ivan Brožík