HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Provizórny most v Kysaku, ktorý s veľkou slávou otvárali ministri Naď a Mikulec, sa rozpadol

Most medzi Kysakom a Lodinou
Most medzi Kysakom a Lodinou, Zdroj: Korzár Košice

Košický Korzár priniesol informáciu, že most medzi Kysakom a Lodinou pri Košiciach fungoval len pár dní. Hrozí úplné uzavretie, pretože sa rozpadáva a sú v ňom dokonca diery. Len pred niekoľkými dňami leteli ministri Mikulec a Naď z Bratislavy most slávnostne otvoriť a pochváliť sa prácou svojich rezortov.  

Dočasné premostenie Hornádu medzi obcami Kysak a Veľká Lodina v okrese Košice-okolie otvorili pre autá a chodcov v pondelok. Premostenie stavali ženisti zo Serede spoločne s hasičmi zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Kovové časti sú po niekoľkých dňoch prevádzky odtrhnuté, v strede konštrukcie je diera a drevo je zhnité.

V sobotu ráno sa na moste objavili odtrhnuté časti konštrukcie a v strede mosta je dokonca diera. Dosky, ktorými je premostenie prekryté, a po ktorých prechádzajú autá, je nahnité. Mnohí vodiči napriek povolenej rýchlosti 20 km/h cez most prechádzajú aj trojnásobne rýchlejšie a možno aj to prispelo k poškodeniu.

Ministri lietajú cez Slovensko, aby sa predviedli pri otvorení mosta. Prázdne autá za nimi valia po diaľnici 

Nepríjemnú situáciu okamžite začal riešiť Košický samosprávny kraj (KSK). „Správa ciest KSK aj napriek tomu, že nemá k tomuto premosteniu žiadny majetkoprávny vzťah, v piatok podvečer provizórne opravil poškodené časti konštrukcie tak, aby bol možný prejazd. Je však nevyhnutné bezodkladne zabezpečiť komplexnú opravu premostenia, nakoľko časť dosiek je stále polámaných alebo sú prehnité a železná konštrukcia, ktorá drží drevenú mostnicu, je vytrhnutá a uvoľnená. Aj preto sa kraj snaží spojiť so štátnymi orgánmi ako Okresný úrad Košice-okolie a Správa štátnych hmotných rezerv SR, aby urobili nápravu,“ uviedla pre Korzár hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Predseda KSK R. Trnka skonštatoval: „Keďže prejazd po ňom nie je bezpečný a je ohrozená bezpečnosť cestnej premávky a životy ľudí, verím, že sa štátne orgány rozhýbu a zabezpečia nápravu do niekoľkých hodín. Ak k tomu nedôjde, budeme musieť premostenie uzavrieť a znovu sprejazdniť obchádzkovú trasu.“

Opilec za volantom spôsobil v Michalovciach dve autonehody za sebou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info