fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Uhrík: Vakcíny proti koronavírusu boli v EÚ schválené pod silným politickým tlakom

Milan Uhrík / Fotokoláž (via TASR)

Europoslanec Milan Uhrík poukázal na svojich sociálnych sieťach na informácie, podľa ktorých boli vakcíny proti Covid-19 schválené pod „silným politickým tlakom“. Ako dôkaz uviedol francúzsky portál Le Monde, ale aj denník Obsever, ktoré tieto informácie potvrdzujú.

Správy o „politickom nátlaku“ vzišli z uniknutých emailov. „Emailové správy uniknuté z Európskej liekovej agentúry (EMA) ukazujú, že pracovníci tejto agentúry čelili veľkému politickému tlaku z vedenia EÚ a farmaceutických firiem Pfizer/BioNTech, aby rýchlo schválili ich vakcínu proti koronavírusu,“ píše poslanec Európskeho parlamentu za ĽSNS Uhrík.

Doktor Marec: antigénové testy a navyše v mrazoch? – nezmyselný truc urazeného škôlkara!  

Z jeho zistení vyplýva, že odhalené správy mali byť získané hackermi medzi 10. až 25. novembrom. „Podľa vyhlásenia agentúry EMA boli niektoré z týchto správ hackermi zmanipulované, avšak agentúra pre francúzsky denník uznáva, že uniknuté e-maily odrážajú problémy a diskusie, ktoré sa uskutočnili,“ dodáva europoslanec Uhrík, ktorý poukazuje aj na zdravotné problémy očkovaných občanov Izraela.

„Problémy s vakcínou sú aj v Izraeli, kde hlásia po zaočkovaní 13 prípadov čiastočného ochrnutia tváre. Našťastie, ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že druhú dávku dá ľuďom, len ak im čiastočné ochrnutie zmizne,“ informuje Uhrík.

Šéf WHO kritizuje nespravodlivé prerozdelenie vakcín

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info